14.03.2011. / 17:46

U18 EP u skijaškom trčanju: Zlato i srebro Edija Dadića

Foto: IlustracijaFoto: IlustracijaNa trodnevnom Europskom prvenstvu do 18 godina u skijaškom trčanju koje se održalo u Austriji Edi Dadić opravdao je status favorita... Na utrci 10 km klasičnim načinom osvojio je zlatnu medalju pobijedivši Bielera Livija iz Švicarske za 5.6 sekundi. Treće mjesto pripalo je slovenskom skijašu Prazniku Aljažu.

Na utrci 10 km slobodnim načinom Edi je bio srebrni, a zlato mu je pobjeglo za samo 1.9 sekundi.

U ženskoj konkurenciji na 5 km slobodnim načinom Rea Raušel bila je 10., a Sanja Juričić 13., dok su na dionici od 7.5 km klasičnim načinom osvojile 8. odnosno 13. mjesto.

Istovremeno, na Finalu kontinentalnog kupa koje se održalo također u austrijskom Ramsau) u konkurenciji seniorki na 5 km slodobnim načinom Vedrana Malec bila je 24., a Nina Broznić kod juniorki 18. Na dvostruko dužoj dionici, 10 km klasičnim načinom, osvojile su 23. odnosno 13. mjesto.