21.04.2011. / 13:16

Rukometna Bundesliga: Kiel obranio čast protiv HSV-a

Blaženko Lacković dodao je tri, Igor Vori dva, a Domagoj Duvnjak jedan pogodak za bundesligaškog lidera

Blaženko LackovićBlaženko LackovićU derbiju 29. kola njemačkoga rukometnog prvenstva Kiel je pred 10.250 gledatelja u svojoj Sparkasse-Areni pobijedio HSV 38-35.

Utakmica je odlučena u posljednjih 20-ak minuta. U 41. su minuti Hamburžani golom Igora Vorija otišli na 24-22 vodstvo, nakon čega je krenula furiozna serija domaćih od 4-0 odnosno 7-1. Ubrzo je bilo 29-25, pa i 32-27 za domaću momčad, koja je do kraja obranila prednost.

Filip Jicha po običaju je bio najbolji u redovima pobjedničke momčadi s devet postignutih golova. Kod gostiju je Michael Kraus zabio deset, od čega pet iz sedmeraca. Blaženko Lacković dodao je tri, Igor Vori dva, a Domagoj Duvnjak jedan pogodak za bundesligaškog lidera.

S pet utakmica za odigrati (Kiel ima jednu manje) HSV i dalje sve drži u svojim rukama, jer najvećem rivalu i branitelju naslova bježi i dalje velika tri boda.

Ovo je HSV-u tek drugi ovosezonski bundesligaški poraz. Prvi su upisali 28. kolovoza u prvome prvenstvenom kolu kod Göppingena (32-30), prije točno 234 dana.

Jedina HSV-ova pobjeda u Sparkasse-Areni u povijesti ostaje 31-30 iz studenog 2007. godine.

Rukometaši Füchsea u Berlinu su, također u srazu 29. kola, deklasirali Lemgo 35-24. Ivan Ninčević za pobjednike je zabio tri, Denis Špoljarić niti jedan pogodak.

Rukometna Bundesliga, 29. kolo:

Füchse Berlin - Lemgo 35-24

Lübbecke - Göppingen 25-27

Kiel -HSV 38-35

Redoslijed: 1. HSV 52, 2. Kiel 49 (+1), 3. Rhein-Neckar Löwen 47, 4. Füchse Berlin 43 (-1), 5. Göppingen 42 (+1)...

Füchse Berlin izborio Ligu prvaka

Rukometaši Füchse Berlina, čije boje brane hrvatski rukometaši Ivan Ninčević i Denis Špoljarić, osigurali su nastup u Ligi prvaka sljedeće sezone.… Više