10.05.2011. / 11:47

Serie A: Juveu samo bod protiv Chieva

Alessandro Del PieroAlessandro Del PieroUtakmicom Juventusa i Chieva u Torinu kompletirano je 36. kolo talijanskog nogometnog prvenstva. Završilo je podjelom bodova 2-2 iako je Juventus imao vodstvo 2-0.

Golovima Alessandra Del Piera iz penala (nakon prekršaja Sarda na Pepeu, op.a.) u 13. minuti i Alessandra Matrija iz 55. minute imao je Juventus veliku prednost sve do posljednje četvrtine susreta i činilo se da će upisati pobjedu. No, nesmotrena obrana torinskog kluba dopustila je gostima iz Verone povratak u samo dvije minute, pa su tako mrežu Gianluigija Buffona pronašli Ferdinano Uribe i Gennaro Sardo u 68. i 69. minuti.

Izjednačujući gol Sardo je zabio nakon što je prethodno Sergio Pellissier zatresao vratnicu.

Do kraja se igralo posve otvoreno, s velikim prilikama na obje strane, ali one nisu pretvorene u gol.

Ovaj remi Juventus je dodatno udaljio od borbe za mjesta koja vode u Europa ligu, budući sada dva kola prije kraja za šestoplasiranim Laziom zaostaju velika tri boda.