26.05.2011. / 10:54

Doigravanje za Bundesligu: Borussia (M) zadržala prvoligaški status

Marco Reus slavi pogodak (Reuters)Marco Reus slavi pogodak (Reuters)Nogometaši Borussije iz Mönchengladbacha i sljedeće će sezone igrati Bundesligu. To su pravo stekli ukupnom 2-1 pobjedom protiv Bochuma, člana druge lige, u utakmici razigravanja za popunu njemačkog nogometnog prvenstva.

Uzvratna utakmica dvaju suparnika u srijedu je završila remijem 1-1 nakon što je Bochum u vodstvo, u 24. minuti, došao autogolom Nordtveita. Izjednačio je, i momčadi osigurao Bundesligu, Reus u 72.

Prva utakmica odigrana je prošlog četvrtka na Borussia-Parku, a pobjedu u njoj odnio je domaćin golom Igora de Camarga iz 92. minute.

Doigravanje za Bundesligu, uzvratna utakmica:

Bochum - Borussia (M) 1-1 (Nordtveit 24 / Reus 72), prva utakmica 0-1

DFB-Pokal: Bayern nakon jedanaesteraca izborio finale

Nakon što je u utorak Borussia Dortmund tek poslije produžetaka prošla u finale njemačkog DFB Pokala, isto su boljim izvođenjem jedanaesteraca… Više