03.06.2011. / 12:07

Lega A Basket, doigravanje: Debakl Benettona u Sieni

Rimantas Kaukenas je sa 17 koševa bio najefikasniji kod domaćina, dok je prvi strijelac u poraženom sastavu bio naš Sandro Nicević koji je za samo 11 minuta ubilježio 14 poena (dvica 5-8, trica 1-1, slobodna bacanja 1-1)

Sandro Nicević Sandro Nicević Košarkaši Benettona doživjeli su težak poraz u drugoj utakmici polufinala doigravanja talijanskog prvenstva. Aktualni prvak Montepaschi u svojoj je Sieni slavio s 94-63 i poveo s 2-0 u seriji.

Montepaschiju sada još samo jedna pobjeda nedostaje do plasmana u finale, a lovit će je već u subotu u Trevisu. Peterostruki talijanski prvak u utorak je slavio s uvjerljivih 79-58, a u četvrtak je momčad bivšeg hrvatskog izbornika Jasmina Repeše pružila još slabiji otpor. Već nakon prve četvrtine je bilo plus 12 za Sienu (23-11), na poluvremenu i plus 19 (42-23) i tu je već priča praktički bila završena.

Rimantas Kaukenas je sa 17 koševa bio najefikasniji kod domaćina, dok je prvi strijelac u poraženom sastavu bio naš Sandro Nicević koji je za samo 11 minuta ubilježio 14 poena (dvica 5-8, trica 1-1, slobodna bacanja 1-1). Hrvoje Perić je igrao, pak, 21 minutu i ubacio osam koševa (2-4 za dva poena, 1-3 za tricu, 1-2 slobodna bacanja), te dodao tome četiri skoka i asistenciju.

Lega A Basket, doigravanje, polufinale:

Montepaschi - Benetton 94-63

(Montepaschi vodi s 2-0 u seriji)

Montepaschi osvojio šestu uzastopnu titulu

Domaćom pobjedom protiv Armani Milana 84-73 u petoj utakmici finala doigravanja talijanskog prvenstva, košarkaši Montepaschija iz Siene osvojili su… Više