Nogometaši Novare također izborili ulazak u Seriju A

U finalnom ogledu kvalifikacija Novara je svladala Padovu

Foto: IlustracijaFoto: IlustracijaU osnovnom dijelu sezone u talijanskoj Seriji B direktan ulazak u Seriju A su izborili nogometaši Atalante i Siene. Nakon dodatnih kvalifikacija isto je uspjelo Novari.

Prošle sezone je ta momčad napravila povijesni uspjeh, jer su se nakon 33 godine uspjeli vratiti u drugu ligu (Serie B). No, na tome nisu stali, već su u samo godinu dana izborili i ulazak u Seriju A.

U finalnom ogledu kvalifikacija Novara je svladala Padovu. Prva utakmica, igrana u Padovi, je završila bez pogodaka, a u uzvratu ove nedjelje je Novara bila uvjerljiva na svom travnjaku, te pobijedila sa 2-0.

Put prema uspjehu im je bio otvoren već od 14. minute kada je gostujući igrač Cesar dobio izravni crveni karton. Samo dvije minute nakon toga domaćin je već vodio pogotkom Gonzaleza. Stvar je u 70. minuti novim golom riješio Rigoni.

Kvalifikacije za Seriju A, finale (uzvrat):

Novara - Padova 2-0 (prva utakmica 0-0)

Serie A: Pobjede Atalante i Cagliarija

U utorak su odigrane prve dvije utakmice zaostalog 33. kola talijanske Serije A. U obje su slavile domaće momčadi - Atalanta i Cagliari. Za obje… Više