03.08.2011. / 12:45

SP U-20: Kolumbija osigurala osminu finala

Foto: IlustracijaFoto: IlustracijaReprezentacija Kolumbije, domaćin Svjetskog prvenstva nogometaša do 20 godina, pobjedom protiv Malija 2-0 osigurala je plasman u osminu finala.

U pitanju je bila utakmica 2. kola u skupini A. Nakon pobjede nad Francuskom 4-1, Kolumbija je svladala i Mali s 2-0, te s maksimalnih 6 bodova predvodi skupinu. Pogotke su postigli Valencia u 23. minuti i Rodriguez u prvoj minudi sudačke nadoknade.

Utakmica će se pamtiti po 41 prekršaju i jednom crvenom kartonu, kojeg je dobio Malijac Traore u 89. minuti.

Francuska je s 3-1 pobijedila Južnu Koreju, pa sada obje selekcije imaju po 3 boda, dok je Mali bez bodova.

U skupini B, Portugal je pobijedio Kamerun 1-0 pogotkom Nelsona Oliveire u 19. minuti, dok su Urugvaj i Novi Zeland odigrali 1-1.

Portugal predvodi skupinu s 4 boda, Novi Zeland i Urugvaj imaju po dva boda, a Kamerun 1.