26.08.2011. / 11:40

Europa liga, rezultati: Pamić strijelac, Prosinečki teško stradao

Teško je stradala Crvena zvezda hrvatskog trenera Roberta Prosinečkog koja je s 4-0 izgubila na gostovanju kod Rennesa i tako se s ukupnih 6-1 oprostila od natjecanja

Robert ProsinečkiRobert ProsinečkiHrvatski nogometaš Manuel Pamić donio je minimalnu 1-0 pobjedu praškoj Sparti u uzvratnoj utakmici 4. pretkola Europa lige protiv Vasluija.

Pamić je zabio u 59. minuti jedini gol na stadionu Letna u Pragu, ali to nije bilo dovoljno da njegova momčad izbori natjecanje po skupinama budući su Rumunji u prvom susretu slavili s 2-0. Pamić je inače odigrao svih 90 minuta, a kraj susreta Sparta je dočekala s igračem manje nakon isključenja Jakuba Podanyja u 85. minuti.

Dinamo Kijev Ognjena Vukojevića savladao je Liteks Loveč s 1-0 na domaćem travnjaku i tako potvrdio 2-1 pobjedu ostvarenu u gostima prije tjedan dana. Jedini gol zabio je Artem Milevskij u 74. minuti, a Vukojević je odigrao cijeli susret.

Teško je stradala Crvena zvezda hrvatskog trenera Roberta Prosinečkog koja je s 4-0 izgubila na gostovanju kod Rennesa i tako se s ukupnih 6-1 oprostila od natjecanja. Beogradski klub je već nakon 19 minuta uzvrata zaostajao s 2-0, a do kraja je domaćin samo povisio ukupnu pobjedu. Golove za Rennes zabili su Victor Montano, Yann M'Vila, Jires Kembo-Ekoko i Vincent Pajot.

Hapoel Tel Aviv - Ekranas 4-0, 4-1

Young Boys - Braga 2-2, 2-2 (Braga ide dalje zbog golova u gostima)

Rapid Bukurešt - Slask 1-1, 4-2

Sparta Prag - Vaslui 1-0, 1-2

Le Championnat: Montpellier ponovo na vrhu

Nogometaši Montpelliera dva su kola prije kraja prvenstva pobjedom kod Rennesa 2-0 došli na korak do prvog povijesnog naslova prvaka. Odličnu su… Više