26.08.2011. / 11:55

Europa liga, rezultati: Ispali Rangers, Celtic, Roma i Sevilla, preokret Schalkea

Na kraju kažimo da je Schalke uspio nadoknaditi zaostatak od 0-2 iz prvog susreta protiv finskog prvaka HJK Helsinkija kojeg je zagrebački Dinamo savladao u 3. pretkolu Lige prvaka

Nogometaši Schalkea 04Nogometaši Schalkea 04Uzvratne utakmice 4. pretkola Europa lige donijele su nekolicinu iznenađenja, pa tako natjecanje po skupinama nisu izborili neki članovi europske elite poput Rome, Seville, Glasgow Rangersa i Celtica.

Glasgow Rangersi odigrali su 1-1 protiv Maribora na Ibroxu propustivši tako nadoknaditi zaostatak 1-2 iz prvog susreta. Maribor je u uzvratu vodio 1-0 golom Dalibora Volaša iz 55. minute, na 1-1 je izjednačio Carlos Bocanegra u 75., a usprkos velikom pritisku na vrata slovenske momčadi škotski prvaci ipak nisu uspjeli do gola koji im bi dionio produžetke. Hrvatski napadač Nikica Jelavić odigrao je svih 90 minuta za Rangerse.

Škotski doprvak Celtic poražen je pak na gostovanju kod švicarskog Siona s 3-1 i tako se oprostio od natjecanja budući je na Celtic Parku prije tjedan dana bilo 0-0. Roma je na Olimpicu odigrala tek 1-1 protiv Slovana iz Bratislave unatoč ranom golu Simonea Perrotte još iz 11. minute. Peter Štepanovsky donio je gostima izjednačenje u 82. minuti i ukupni prolaz s 2-1.

Sevilla nije uspjela nadoknaditi zaostatak od jednog gola iz prvog susreta (1-2) protiv Hannovera odigravši tek 1-1 protiv Bundesligaša na stadionu Ramon Sanchez Pizjuan. U posljednjim trenucima susreta nervoza domaćina kulminirala je isključenjem Garyja Medela.

Tottenham je na White Hart Laneu odigrao tek 0-0 s Heartsom, te se s ukupnih 5-0 plasirao u daljni tijek natjecanja. "Spursi" su igrali s praktički rezervnom momčadi, a priliku za igru od hrvatskih reprezentativaca dobili su Vedran Ćorluka i Niko Kranjčar. Ćorluka je odigrao cijeli susret, a Kranjčar od 61. minute. Luka Modrić nije niti konkurirao za susret.

Dnjipro je kod kuće pobijedio Fulham s 1-0, ali je dalje prošla engleska momčad s ukupnih 3-1. Nikola Kalinić odigrao je svih 90 minuta za ukrajinski sastav, dok je Ivan Strinić ušao u 57. minuti.

Na kraju kažimo da je Schalke uspio nadoknaditi zaostatak od 0-2 iz prvog susreta protiv finskog prvaka HJK Helsinkija kojeg je zagrebački Dinamo savladao u 3. pretkolu Lige prvaka. U Gelsenkirchenu su "rudari" slavili s čak 6-1, a čak četiri puta mrežu gostiju tresao je Nizozemac Klaas-Jan Huntelaar.