29.08.2011. / 12:46

Le Championnat: Lilleu derbi protiv Marseillea nakon ludih preokreta

Navijači obiju momčadi mogu biti zadovoljni viđenim , odnoso brojem pogodaka postignutim u nedjeljnom derbiju, nakon kojeg će ipak pobornici Lillea ići kući pjevajući, s obzirom da su njihovi ljubimci slavili s 3-2

Nogometaši LilleaNogometaši LilleaDerbi četvrtog kola francuske nogometne lige odigran je na stadionu prvaka Lillea gdje je istoimeni domaćin ugostio prošlogodišnjeg viceprvaka Marseille, te slavio s 3-2 nakon utakmice pune preokreta.

Odličnu utakmicu odigrali su prvak Lille i prošlogodišnja drugoplasirana momčad Le Championnata Marseille. Navijači obiju momčadi mogu biti zadovoljni viđenim , odnoso brojem pogodaka postignutim u nedjeljnom derbiju, nakon kojeg će ipak pobornici Lillea ići kući pjevajući, s obzirom da su njihovi ljubimci slavili s 3-2.

Domaćin je vrlo dobro otvorio utakmicu i nakon samo 15 minuta Moussa Sow zabio je za 1-0. Ostatak poluvremena protekao je u blagoj dominaciji Marseilla koji nikako nije uspijevao pogoditi okvir vrata Lillea. Na cijeloj utakmici su od 14 upućenih udaraca prema vratima, samo četiri uputili u okvir od čega su dva završila iza leđa vratara Landreaua. Do kraja poluvremena rezultat se nije mjenjao, te ništa nije dalo naslutiti da bi u drugom poluvremenu mogli gledati pravu malu golijadu.

U razmaku od samo šest minuta, nogometaš Marseillea Mathieu Valbuena, preokrenuo je rezultat u korist gostiju koji su u 62. minuti utakmice vodili s 2-1. Međutim, samo četiri minute trajalo je slavlje gostiju nakon što je Kamerunac Aurelien Chedjou poravnao na 2-2 u 66. minuti susreta. Taj pogodak kao da je dao dodatna krila nogometašima Lillea koji su nasrnuli još jače prema vratima Marseilla, što im se isplatilo u 75. minuti kada je Sow postigao svoj drugi gol na utakmici iz jedanaesterca. Rezultat se do kraja utakmice nije više mjenjao, pa je tako Marseille i dalje bez pobjede nakon četiri kola, dok je Lille upisao svoju drugu ove sezone.