29.08.2011. / 18:14

Welbeck pauzira pet tjedana, propušta dva kvalifikacijska dvoboja

Danny Welbeck (Wikipedia)Danny Welbeck (Wikipedia)Najmanje mjesec dana od natjecateljskog će nogometa apstinirati 20-godišnji napadač Manchester Uniteda Danny Welbeck nakon što se ozlijedio u nedjeljnom derbiju protiv nogometaša Arsenala.

Zabio je robusni tamnoputi napadač prvi gol na utakmici koju je United završio 8-2 pobjedom, nakon čega je, u prvom poluvremenu, ozlijedio zadnju ložu desne noge.

Igrao je neko vrijeme takav jer trener Alex Ferguson nije odmah uspio u igru uvesti Javiera Hernandeza, te je time dodatno pogoršao ozljedu.

- Gubitak je to i za nas i za Englesku. Šteta. S travanjaka će izostajati 4, 5 tjedana - rekao je Ferguson.

Dobio je Welbeck poziv izbornika Fabija Capella za kvalifikacijske dvoboje koji Englesku u osam idućih dana očekuju protiv Bugarske i Walesa.

U dresu nacionalne momčadi debitirao je u ožujku ove godine u prijateljskom ogledu protiv Gane.