02.09.2011. / 10:28

Eurobasket, rezultati: Hrvatska poražena od Makedonije

Foto: IlustracijaFoto: IlustracijaHrvatski košarkaši u drugom su nastupu na Europskom prvenstvu upisali prvi poraz. Bolji su u Alytusu bili Makedonci i pobijedili 78-76.

Serijom 8-0 na početku treće četvrtine Hrvatska je otišla na +12 (49-37), no utakmica je u svom ostatku najčešće bila u egalu. U završne pak tri i po minute stalno su vodili Makedonci, dok su Hrvati stizali. Na asistenciju Boa McCalebba Vlado Ilievski zabio je pobjednički koš 10.5 sekundi prije kraja. U posljednjem napadu Bojan Bogdanović s rukom na šutu nije uspio pogoditi tricu za pobjedu.

McCalebb je s 19 koševa i pet asistencija bio najbolji igrač u redovima pobjednika. Ilievski je dodao 18 koševa.

U sastavu Josipa Vrankovića Dontaye Draper ubacio je 13 koševa uz šest skokova i šest asistencija.

Polovinom posljednje četvrtine ozlijedio se Marko Tomas. Nije mogao nastaviti utakmicu.

Nijemci su do druge pobjede u skupini B došli odigravši fantastično završnicu protiv Talijana u Šiauliaiju. Slavili su 76-62 premda je dvije minute i 33 sekunde prije kraja bilo samo 62-60. Ključnu rolu ovaj put nije odigrao Dirk Nowitzki već centar LA Clippersa Chris Kaman, koji je odigrao fantastičnu utakmicu upisavši impresivni double-double učinak sa 17 koševa i 17 skokova.

Nowitzki je opet bio odličan s 21 košem i 12 skokova, dok je Robin Benzing dodao 14 koševa.

Danilo Gallinari opet je bio najbolji talijanski košarkaš sa 17 koševa i 11 skokova.

Uvjerljivu su pobjedu u Panevežysu ostvarili domaćini Litavci nadigravši Poljake 97-77. U ujednačenoj domaćoj momčadi Mantas Kalnietis prednjačio je s 19 koševa, šest skokova i šest asistencija.

Premda su na poluvremenu imali 41-20, Slovenci su na kraju jedva pobijedili Ukrajince 68-64.

Eurobasket, 2. kolo:

Skupina A

Španjolska - Portugal 87-73

Turska - Velika Britanija 90-61

Litva - Poljska 97-77

Redoslijed: 1. Turska 2-0, 3. Španjolska 2-0, 2. Litva 2-0, 4. Poljska 0-2, 5. Portugal 0-2, 6. Velika Britanija 0-2

Skupina B

Srbija - Latvija 92-77

Francuska - Izrael 85-68

Njemačka - Italija 76-62

Redoslijed: 1. Njemačka 2-0, 2. Francuska 2-0, 3. Srbija 2-0, 4. Latvija 0-2, 5. Italija 0-2, 6. Izrael 0-2

Skupina C

Bosna i Hercegovina - Crna Gora 94-86

Grčka - Finska 81-61

Hrvatska - Makedonija 76-78

Redoslijed: 1. Grčka 2-0, 2. Hrvatska 1-1, 2. BiH 1-1, 3. Crna Gora 1-1, 5. Makedonija 1-1. 6. Finska 0-2

Skupina D

Bugarska - Belgija 68-65

Rusija - Gruzija 65-58

Slovenija - Ukrajina 68-64

Redoslijed: 1. Rusija 2-0, 2. Slovenija 2-0, 3. Gruzija 1-1, 4. Bugarska 1-1, 5. Ukrajina 0-2, 6. Belgija 0-2