02.09.2011. / 12:08

Vuelta: Pobjeda Sagana, Kišerlovski 44.

Sekundu je Slovak u finišu pobjegao skupini od 14 biciklista iza njega

Peter Sagan (Wikipedia)Peter Sagan (Wikipedia)Slovački biciklist Peter Sagan došao je do druge etapne pobjede na ovogodišnjoj Vuelti pobijedivši u četvrtak u 12. etapi utrke, voženoj od Ponteareasa do Pontevedre u dužini od 160 kilometara.

Slavio je Slovak pri masovnom sprintu u finišu utrke u vremenu četiri sata, tri minute i jedne sekunde. Sekundu je Slovak u finišu pobjegao skupini od 14 biciklista iza njega.

Vodstvo u ukupnom poretku zadržao je Britanac iz Skya Bradley Wiggins, koji je u cilj ušao na 32. mjestu s pet sekundi zaostatka.

Hrvatski biciklist Astane predvodio je skupinu od četiri biciklista koji su u cilj ušli s 11 sekundi zaostatka. Završio je na 44. mjestu.

U ukupnom poretku nakon 12 etapa drži 32. mjesto s više od 8.5 minuta zaostatka za Wigginsom. Drugi je najbolji Astanin vozač iza trećeplasiranog Šveđanina Fredrika Kessiakoffa, kojem će očito pokušati pomoći da dođe do pobjede.

Vuelta, rezultati 12. etape:

1. Sagan (Slk / Liquigas) 4:03:01

2. Degenkolb (Njem / HTC) +0:01

3. Bennati (Ita / Leopard Trek) +0:01...

Tour de Suisse: Kišerlovski 13-ti

Robert Kišerlovski osvojio je ukupno 13. mjesto na kraju utrke Tour de Suisse, koja najboljim biciklistima svijeta služi kao generalna proba za Tour… Više