05.09.2011. / 11:12

Eurobasket, rezultati: Španjolska razbila Litvu

Foto: IlustracijaFoto: IlustracijaUnatoč domaćem parketu i velikoj podršci navijača košarkaši Litve su bili posve nemoćni u utakmici 4. kola skupine A Europskog prvenstva. Španjolski košarkaši su razbili domaćina sa 91-79.

Konačan rezultat još i izgleda dobro, jer dvanaest razlike minusa je sasvim pristojno s obzirom u kakvoj rupi je bila Litva tijeom utakmice. Španjolska je fantastično odigrala prvo poluvrijeme koje su dobili s nevjerojatnih 62-36! U obje četvrtine su Španjolci zabili po 31 poen i nakon toga su dozvolili suparniku da ublaži poraz.

Španjolci su lomili Litvu kako su sjetili, a nezaustavljivo su suparnika trpali Juan Carlos Navarro (22 poena, trice 5-9), Pau Gasol (17), Serge Ibaka (15) i Jose Calderon (12). Odličnih 13-26 su gađali Španjolci za tri poena.

Španjolska je jedna od pet reprezentacija sa savršenih 4-0, što je sve te momčadi gurnulo prema drugom krugu. U skupini B su to Francuska i Srbija, koja je u nedjelju svladala Njemačku 75-64. Dirk Nowtizki sa 25 poena nije mogao sam zagorčati utakmicu Srbima koje su predvodili Teodosić sa 12 poena, te po devet asistencija i skokova, te Savanović sa 18 poena.

Slovenci su do 4-0 došli uz još jednu "obrambenu utakmicu", pa su tako pobijedili Belgiju 70-61.

Eurobasket, 4. kolo:

Skupina A

Velika Britanija - Portugal 85-73

Poljska - Turska 84-83

Španjolska - Litva 91-79

Redoslijed: 1. Španjolska 4-0, 2. Litva 3-1, 3. Poljska 3-1, 4. Turska 2-2, 5. Velika Britanija 1-3, 6. Portugal 0-4.

Skupina B

Izrael - Latvija 91-88

Francuska - Italija 91-84

Srbija - Njemačka 75-64

Redoslijed: 1. Francuska 4-0, 2. Srbija 4-0, 3. Njemačka 2-1, 4. Italija 1-3, 5. Izrael 1-3, 6. Latvija 0-4.

skupina C

Makedonija - Finska 72-70

Grčka - Crna Gora 71-55

BiH - Hrvatska 92-80

Redoslijed: 1. Makedonija 3-1, 2. Grčka 3-1, 3. BiH 2-2, 4. Hrvatska 2-2, 5. Finska 1-3, 6. Crna Gora 1-3.

skupina D

Gruzija - Ukrajina 69-53

Rusija - Bugarska 89-77

Slovenija - Belgija 70-61

Redoslijed: 1. Rusija 4-0, 2. Slovenija 4-0, 3. Gruzija 2-2, 4. Ukrajina 1-3, 5. Bugarska 1-3, 6. Belgija 0-4.