07.09.2011. / 10:17

Eurokvalifikacije, rezultati: Latvija remizirala s Grčkom i pomogla Hrvatskoj

To znači da bi odabranici Slavena Bilića eventualnom pobjedom u Pireju 7. listopada osigurali prvo mjesto i izravni plasman na Europsko prvenstvo

Hrvatska nogometna reprezentacijaHrvatska nogometna reprezentacijaLatvija i Grčka odigrale su 1-1 u Rigi u kvalifikacijskom ogledu za Europsko prvenstvo u skupini F. Latvija je na taj način uvelike olakšala posao i Hrvatskoj u nastavku kvalifikacija.

Hrvatska je nakon pobjede nad Izraelom u Maksimiru 3-1 preuzela vodstvo na ljestvici skupine s 19 bodova, dok je Grčka pala na drugo mjesto s bodom manje. To znači da bi odabranici Slavena Bilića eventualnom pobjedom u Pireju 7. listopada osigurali prvo mjesto i izravni plasman na Europsko prvenstvo. Osvajanjem jednog boda protiv Grčke, uz pobjedu nad Latvijom kod kuće 11. listopada, Hrvatska bi također bila putnik na Euro.

Latvija je u Rigi povela protiv Grčke pogotkom Cauņe u 19. minuti. Grci su do izjednačenja stigli u 84. minuti. Nakon kornera s desne strane, u gužvi se lopte dokopao Papadopoulos, te je udarcem desnom nogom zatresao mrežu latvijskog vratara.

Grci su do kraja utakmice stezali obruč oko gola domaće selekcije, ali nisu uspjeli poentirati za potpuni preokret i pobjedu. Zanimljivo da su se nogometaši Latvije silno veselili osvojenom bodu koji ih nije pomaknuo s pete pozicije na ljestvici.

Prvi bod u kvalifikacijama osvojila je Malta, odigravši kao domaćin 1-1 s Gruzijom. Gosti su poveli u 15. minuti pogotkom Kankave, dok je deset minuta kasnije konačni rezultat postavio Mifsud.

Kvalifikacije za Euro, skupina F:

Hrvatska - Izrael 3-1 (Modrić 47, Eduardo 55, 57 / Hemed 44)

Latvija - Grčka 1-1 (Cauņa 19 / Papadopoulos 84)

Malta - Gruzija 1-1 (Mifsud 25 / Kankava 15)

Makedonija - Andora 1-0 (Ivanovski 59)

Slovačka - Armenija 0-4 (Movsisjan 57, Mhitarjan 70, Ghazarjan 80, Edigarjan 90+2)

Redoslijed: 1. Rusija 17 (8), 2. Irska 15 (8), 3. Armenija 14 (8), 4. Slovačka 14 (8), 5. Makedonija 7 (8), 6. Andora 0 (8)

Skupina E:

Finska - Nizozemska 0-2 (Strootman 29, L. de Jong 90+3)

Moldavija - Mađarska 0-2 (Vanczak 7, Rudolf 83)

San Marino - Švedska 0-5 (Källström 64, Wilhelmsson 70, 90+3, M. Olsson 81, Hysen 89)

Redoslijed: 1. Nizozemska 24 (8), 2. Švedska 18 (8), 3. Mađarska 18 (9), 4. Finska 9 (8), 5. Moldavija 6 (8), 6. San Marino 0 (9)

Skupina C:

Italija - Slovenija 1-0 (Pazzini 85)

Srbija - Farski Otoci 3-1 (Jovanović 6, Tošić 22, Kuzmanović 69 / Benjaminsen 37)

Estonija - Sjeverna Irska 4-1 (Vunk 28, Kink 32, Zenjov 60, Saag 90+3 / Piiroja 40-ag)

Redoslijed: 1. Italija 22 (8), 2. Srbija 14 (8), 3. Estonija 13 (9), 4. Slovenija 11 (9), 5. Sjeverna Irska 9 (8), 6. Farski Otoci 4 (10)

Skupina A:

Austrija - Turska 0-0

Azerbajdžan - Kazahstan 3-2 (Alijev 53, Šukurov 62 - 11 m, Javadov 68 / Ostapenko 20, Jevstignejev 77)

Redoslijed: 1. Njemačka 24 (8), 2. Turska 14 (8), 3. Belgija 12 (8), 4. Austrija 8 (8), 5. Azerbajdžan 7 (8), 8. Kazahstan 3 (8)

Skupina D:

BiH - Bjelorusija 1-0 (Misimović 87)

Rumunjska - Francuska 0-0

Luksemburg - Albanija 2-1 (Bettmer 27, Joachim 78 / Bogdani 64)

Redoslijed: 1. Francuska 17 (8), 2. BiH 16 (8), 3. Rumunjska 12 (8), 4. Bjelorusija 12 (9), 5. Albanija 8 (8), 6. Luksemburg 4 (9)

Skupina G:

Engleska - Wales 1-0 (Young 35)

Švicarska - Bugarska 3-1 (Shaqiri 45+2, 62, 90 / Ivanov 9)

Redoslijed: 1. Engleska 17 (7), 2. Crna Gora 11 (6), 3. Švicarska 8 (6), 4. Bugarska 5 (7), 5. Wales 3 (6)

Skupina H:

Danska - Norveška 2-0 (Bendtner 24, 44)

Island - Cipar 1-0 (Sigthorsson 5)

Redoslijed: 1. Portugal 13 (6), 2. Danska 13 (6), 3. Norveška 13 (7), 4. Island 4 (7), 5. Cipar 2 (6)

Skupina I:

Španjolska - Lihtenštajn 6-0 (Negredo 34, 37, Xavi 44, Ramos 52, Villa 60, 79)

Škotska - Litva 1-0 (Naismith 50)

Redoslijed: 1. Španjolska 18 (6), 2. Češka 10 (6), 3. Škotska 8 (6), 4. Litva 5 (7), 5. Lihtenštajn 4 (7)

"Panenka" je slomila Engleze

"Dirigent" talijanske nogometne reprezentacije Andrea Pirlo smatra da je način na koji je izveo jedanaesterac u četvrtfinalu Europskog nogometnog… Više