09.09.2011. / 17:41

Eurobasket: Španjolci razmontirali Srbiju, osigurali četvrtfinale

Najefikasniji kod pobjedničke momčadi bili su po običaju braća Gasol, Pau s 26 i Marc s 20 ubačaja, dok je kod Srbije Nenad Krstić bio jedini vrijedan spomena s 12 koševa i sedam uhvaćenih lopti

Pau GasolPau GasolŠpanjolska košarkaška reprezentacija osigurala je četvrtfinale Europskog košarkaškog prvenstva u Litvi pobjedom protiv Srbije u 2. kolu druge faze natjecanja rezultatom 84-59.

Španjolci su doslovno pregazili Srbiju, te ih gurnuli na sam rub ispadanja s Eurobasketa. Španjolska je dominirala utakmicom od prve četvrtine koju su riješili u svoju korist rezultatom 23-14. Srbija je imala jako slab šuterski dan, te su na kraju utakmice imali svega 35 posto ubačaja iz igre, dok je "furija" imala gotovo okruglih 50. Španjolci su dobili i drugu četvrtinu (20-18) pa se s 11 koševa prednosti otišlo na predah.

Ni po povratku iz svlačionice ništa se nije promijenilo. Španjolci su dobili obje preostale četvrtine, te na kraju slavili s velikih 25 koševa razlike. Najefikasniji kod pobjedničke momčadi bili su po običaju braća Gasol, Pau s 26 i Marc s 20 ubačaja, dok je kod Srbije Nenad Krstić bio jedini vrijedan spomena s 12 koševa i sedam uhvaćenih lopti.

Sa današnjom (petak) pobjedom Španjolska ima omjer pobjeda i poraza 3-1, dok Srbija ima 1-3, što znači da će Srbija morati slaviti u posljednjem kolu druge faze natjecanja protiv Turske, koju danas očekuje susret protiv Dirka Nowitzkog i njegove Njemačke. Ukoliko Njemačka pobjedi u tom susretu stvari oko posljednjeg putnika u četvrtfinale mogle bi se do kraja zakomplicirati.

Francuska, Španjolska su sigurni, a najvjerojatnije i domaćin Litva, putnici za četvrtfinale dok će se posljednji saznati nakon zadnjeg kola.

Eurobasket, drugi krug, 1. kolo:

Skupina E

Španjolska - Srbija 84-59

Redoslijed: 1. Španjolska 3-1, 2. Francuska 2-0 (-1) 3. Litva 2-1 (-1), 4. Srbija 1-3, 5. Turska 1-2 (-1), 6. Njemačka 0-3 (-1)

Kosovo: U sukobu na prijelazu Merdare više od 40 ozlijeđenih

Više od 40 ljudi, među kojima više od 20 pripadnika kosovske policije, ozlijeđeno je u četvrtak ujutru u sukobu skupine srbijanskih građana i… Više