14.09.2011. / 22:35

Autor: Nacional.hr

DINAMO - REAL 0:1

Real jedva pobijedio Dinamo, Kelava opet heroj

Dinamo u nastavak Lige Prvaka odlazi sa spoznajom da su dosta dobro parirali jednoj od najboljih momčadi na svijetu.

Na koncu, Dinamo i njegovi navijači nemaju razloga za nezadovoljstvo. Dinamo je poražen minimalnim rezultatom, a podatak je posebno značajan s obzirom na činjenicu da je Mourinhova momčad na maksimirski stadion istrčala u punom sastavu. Tijekom većeg dijela utakmice Dinamo je solidno parirao madridskoj momčadi, premda su Jurčićevi igrači bili oslabljeni za nekoliko važnih prvotimaca.
Dinamovo najkvalitetnije razdoblje odigrano je u prvom poluvremenu.

Bilo je dosta prijetnji iz kontri i polukontri, ali je zbog Realovog obrambenog zida nekoliko dobrih šansi ostalo nerealizirano. U istom razdoblju Real je imao velikih, ako ne i stopostotnih prilika. No, sa suprotne strane bio je Ivan Kelava, daleko najbolji Dinamov pojedinac tijekom svih 90 minuta. Obranio je ukupno 5-6 Realovih sjajnih pokušaja, od kojih bi u slučaju nekog drugog vratara nekoliko vjerojatno završilo u mreži. Vrhunsku partiju odigrali su također i Ibanez te Leko, a šansu da promijeni tijek utakmice propustio je Rukavina.

PixsellPixsellIšao je jedan na jedan s Ikerom Casillasom koji ga je nadmudrio pročitavši njegov pokušaj prebacivanja. U prvom dijelu drugog poluvremena, u koji je Dinamo ušao dosta 'opuštenije', Real postiže jedini gol na utakmici. Zgoditak je dosta utjecao na Dinamovu igru, što je Real pokušao kapitalizirati u nekoliko velikih prilika. Ronaldo je imao najveće šanse, ali je izvrsni Kelava zaustavio sve njegove pokušaje. Najveća nada za eventualno izjednačenje rezultata došla je nakon 73. minute, nakon isključenja Marcela. No, na koncu, ovaj je rezultat ostao do kraja utakmice.

Na kraju, može se kazati kako je Dinamo, s obzirom na sva ograničenja koja u srazu s momčadi poput Reala definitivno ima, dostojno parirao jednoj od najtrofejnijih europskih momčadi.

Prve bodove u povratničkoj sezoni u Ligi Prvaka Dinamo će tražiti kod Lyona, u utakmici koja će se odigrati 27. rujna.

94' Kraj Dinamo nije uspio realizirati situaciju s igračem više. No, na koncu, minimalni poraz, što nije mala stvar budući da je s druge strane bio Real Madrid

90' Četiri minute nadoknade. I nade za Dinamo...

85' Opet puca Ronaldo. Kelava je na mjestu....

83' Realovo 'zatvaranje' utakmice. Arbeloa mijenja Benzemu. Ovo nije bila njegova večer.

PixsellPixsell80' Još jedna obrana Kelave, daleko najboljeg pojedinca u Dinamovim redovima. Pucao je Ronaldo

77' Sammir iz slobodnog udarca nabacuje Tomečaku, ali Ramos blokira u posljednji trenutak.

75' Ulazi Beqiraj umjesto Rukavine.

74' Izvrsni Kelava opet na razini zadatka. Benzema promašio još jednu čistu šansu.

73' Crveni karton za Real i tračak nade za Dinamo. Marcelo je pokušao iznuditi 11-erac, zbog čega je zaradio drugi žuti, odnosno crveni karton. Dinamo od 73. minute igra s igračem više!

70' Nakon gužve u jedanaestercu Reala lopta dolazi do Pokrivača, čiji udarac međutim blokira branič protivničke momčadi

66' U želji da dođe do lopte, Leko je pokosio Ronalda. Portugalac se neko vrijeme previjao na travi, ali na kraju se pridigao. Situacija je prošla bez žutog kartona

65' Izvrsna akcija Vide, koji iznosi loptu i povlači nekih 50-ak metara. Lopta dolazi do Sammira ispred kojeg je situaciju 'počistio' Pepe.

61' Dinamov golman slučajno je udario Sergija Ramosa dok je pokušavao doći do lopte. Sudac nije ni pomišljao o dosuđivanju prekršaja gostujućoj momčadi

55' Realova velika prilika za 2:0. Izvrsno je s 8 metara tukao Ronaldo, ali još jedna vrhunska reakcija Kelave

53' Real zabio gol. Nakon nekoliko kratkih paseva u Kelavinom šesnaestercu, Marcelo proslijeđuje loptu na desnu stranu nečuvanom Di Mariji, koji rutinerski pogađa u lijevi gornji kut

48' Tomečakov pokušaj iskosa s 25 metara. Lopta odlazi daleko od gola

46' Počelo je drugo poluvrijeme

Poluvrijeme Dinamo je uspio zadržati netaknutu mrežu protiv velikog Real Madrida. Španjolski klub imao je nekoliko izvrsnih šansi, koje su ostale nerealizirane ponajviše zahvaljujući izvrsnom Kelavi. S druge strane, ni Dinamo nije otišao na poluvrijeme bez 'ispaljenog metka': ponajbolju šansu u prvom dijelu imao je Rukavina, koji je u mrtvoj šansi uputio ne baš kvalitetan šut prema Cassilasu. Impresivan je također podatak da su Dinamovi igrači pretrčali više kilometara od Realove jedanaestorke.

47' Dvije minute nadoknade su istekle. Dinamo na odmor odlazi s izvrsnim rezultatom. Prvo poluvrijeme okončano je Alonsovim šutom, koji je iz slobodnjaka pokušao izravno iznenaditi Kelavu. No, lopta opet odlazi iznad gola

45' Još jedan Dinamov slobodnjak (s lijeve strane) koji završava u rukama Cassilasa. Sammirova lopta preletjela je preko svih igrača.

43' Još jedna prilika za Real. Nakon kontre koju je povukao Ronaldo, lopta završava u nogama Benzeme, koji izvrsno dodaje Marcelu na lijevom rubu šesnaesterca. No, njegov lob završava iza Kelavinog gola

43' Nakon još jednog Realovog neuspješnog slobodnjaka, Ronaldo s lijeve stane pokušava uposliti napadače. No, Dinamovi obrambeni igrači zasad ga izvrsno blokiraju

41' Ronaldo je iz slobodnjaka pokušao iskosa plasirati loptu Ozilu, koji je sa 10-ak metara od gola promašuje

33' Nevjerojatna šansa za Antu Rukavinu. Leko je izvrsno uposlio Dinamovog napadača, da bi ovaj, oči u oči s Realovim vratarom, uputio poprilično loš pokušaj loba. Lopta završava u Cassilasovom zagrljaju

29' Kelava spasio Dinamovu mrežu nakon mrtve šanse! Sa 6 metara pucao je Di Marija nakon izvrsnog poteza Benzeme, koji je nakon prolaska dva Dinamova igrača dodao Ozilu. Kelava brani prvi šut, da bi drugu loptu vršcima prstiju preusmjerio u korner dok je praktički ležao na podu

20' Dobar Ibanezov nabačaj sa strane. U zadnji tren Carvalho izbija loptu ispred Rukavine

15' Ronaldo je nakon polukontre fino poslužio Benzemu, koji je uputio još jedan udarac u smjeru Dinamovih vrata. Lopta je završila iznad grede

11' Najveća prilika od početka utakmice. Realovi napadači umalo su kaznili nepažnju Dinamove obrane. Benzema je izvan šestaesterca uputio snažan udarac, koji je 'polizao' Kelavinu gredu. Srećom po Dinamove igrače, milimetarski neprecizno

5' Izvrstan prolaz Sammira s lijeve strane. No, nakon slaloma nailazi na Carvalha koji loptu šalje u korner

3' Nakon Dinamovih napada u kontri je bio Ronaldo. Na odličnu asistenciju Xabi Alonsa tukao je s 20 metara, ali pokraj gola

REAL MADRID: Casillas, Carvalho, Pepe, Ramos, Marcelo, Coentrao, Alonso, Ozil, Ronaldo, Di Maria, Benzema.

DINAMO: Kelava, Ibanez, Tomečak, Tonel, Vida, Calello, Leko, Kovačić, Sammir, Badelj, Rukavina

Füchse Berlin izborio Ligu prvaka

Rukometaši Füchse Berlina, čije boje brane hrvatski rukometaši Ivan Ninčević i Denis Špoljarić, osigurali su nastup u Ligi prvaka sljedeće sezone.… Više