12.09.2011. / 10:56

Serie A: Poražavajući start pojačane Rome

Novara je odigrala kod Chieva 2-2, isti je rezultat ostvarila Atalanta kod Genoe, dok je Siena odigrala utakmicu bez pogodaka kod Catanije

Nogometaši RomeNogometaši RomeNakon utakmice u petak između Milana i Lazija (2-2), ostatak utakmica 1. kola talijanske nogometne Serije A bio je na programu u nedjelju.

S velikim nestrpljenjem se čekao nastup Rome, koja je potpuno obnovila momčad. Isto tako, s trenerske klupe ih je poveo Španjolac Luis Enrique, no na kraju premijere su zaradile zvižduke svojih navijača. Naime, Cagliari je na Olimpicu pobijedio 2-1.

U pitanju je bila otvorena utakmica s dosta prilika i ne može se govoriti da je Roma bila loša i nemoćna. No, brojne šanse su ostale neiskorištene, makar treba zabilježiti dobru predstavu pred novim navijačima bosansko-hercegovačkog igrača Miralema Pjanića.

Već je u 5. minuti lijepo asistirao Francescu Tottiju, no akcija nije imala završnicu. Potom je u 26. minuti Pjanić isprobao svoj topovski udarac, ali je sa 25 metara pogodio blizu vratiju. Na koncu, u 35. minuti je imao najbolju priliku za vodstvo Rome, ali je iz sredine šesnaesterca gađao suparničkog vratara.

Imala je Roma još prilika i kada sve to nisu iskoristili uslijedila je kazna. Conti je u 68. doveo goste u vodstvo, a u 90. je Kabir povećao na 2-0. Odmah nakon toga je De Rossi tek smanjio konačan poraz svoje momčadi.

Recimo i da je Roma od 69. minute igrala s igračem manje zbog isključenja Angela.

Novi (stari) prvoligaši su dobro startali u novu sezonu. Svi su gostovali i svi se doma vraćaju s bodom u džepu. Novara je odigrala kod Chieva 2-2, isti je rezultat ostvarila Atalanta kod Genoe, dok je Siena odigrala utakmicu bez pogodaka kod Catanije.

Uspješan start je imao Udinese, prošle godine najugodnije iznenađenje prvenstva. Pobijedili su 2-0 Lecce u gostima, a dakako da je jedan od dva pogotka postigao neuništivi Antonio di Natale.

Serie A, 1. kolo:

Roma - Cagliari 1-2 (De Rossi 90 / Conti 68, Kabir 90)

Catania - Siena 0-0

Fiorentina - Bologna 2-0 (Gilardino 20, Cerci 47)

Chievo - Novara 2-2 (Pellisier 5, Thereau 24 / Marianini 27, Paci 86)

Genoa - Atalanta 2-2 (Veloso 6, Mesto 55 / Moralez 8, 43)

Lecce - Udinese 0-2 (Basta 2, Di Natale 16)

Juventus - Parma 4-1 (Lichtsteiner 17, Pepe 58, Vidal 74, Marchisio 83 / Giovinco 90+1-11m)

Palermo - Inter 4-3 (Miccoli 48, 86, Hernandez 54, Pinilla 88 / Milito 33, 51-11m, Forlan 90)