16.09.2011. / 10:19

Europa liga: Vukojević u 91. donio bod Dinamu protiv Stokea

Ognjen Vukojević Ognjen Vukojević Hrvatski nogometni reprezentativac Ognjen Vukojević zabio je pogodak za Dinamo Kijev u 91. minuti utakmice protiv engleskog Stoke Cityja, kojim je donio bod svojoj momčadi.

U prvome kolu skupine E Europa lige Stoke City, menadžera Tonyja Pulisa, poveo je preko Jeromea u 55. minuti, nakon što je prvo poluvrijeme završilo bez pogodaka. Iako je Dinamo imao nevjerojatnih 73.7 posto posjeda lopte u svojim nogama i čak 19 udaraca više (22-3) od engleske momčadi, Kijevljani su do izjednačenja stigli tek u samoj završnici utakmice. Strijelac je bio Ognjen Vukojević u prvoj minuti sudačke nadoknade nakon ubacivanja Jarmolenka. U drugom susretu skupine Beşiktaş je na svom stadionu deklasirao izraelski Maccabi iz Tel-Aviva s visokih 5-1.

Francuski PSG dobro je otvorio europsku sezonu pobijedivši Red Bull Salzburg s visokih 3-1 na Parku prinčeva u prvom kolu skupine F. Unatoč velikoj inicijativi od samog početka utakmice, PSG je poveo tek u 35. minuti utakmice iz najstrože kazne koju je izborio Jeremy Menez, a realizirao Nene. Na samom kraju prvog poluvremena na 2-0 povisio je Mathieu Bodmer, te je PSG mirno mogao otići na predah. U nastavku je Jeremy Menez u 66. minuti utakmice zabio za 3-0, a utješni pogodak za goste djelo je Sekagyae.

U drugom susretu skupine F, španjolska momčad iz Bilbaa slavila je na gostovanju kod Slovana iz Bratislave s 2-1. Susaeta je doveo goste u vodstvo u 13. minuti utakmice. Guede je razveselio domaće navijače izjednačujućim pogotkom u 33. minuti, ali je Munain samo sedam minuta kasnije ponovno utišao tribine stadiona u Bratislavi zabivši za konačnih 2-1.

Ruska momčad Rubina iz Kazana lakoćom je prošla prvu prepreku u skupini A pobijedivši irski Shamrock Rovers s glatkih 3-0. Nigerijac Obafemi Martins doveo je goste u vodstvo nakon manje od 180 sekundi igre, a to je ujedno bio i jedini pogodak prvog poluvremena. U nastavku je Rubin svoju pobjedu potvrdio golovima Noboa u 52., odnosno Karadeniza u 62. minuti utakmice. Drugi susret skupine između PAOK-a i engleskog Tottenhama, za koji je nastupio Vedran Ćorluka, završio je bez golova. Menadžer londonskog kluba Harry Redknapp u Grčkoj je nastupio s rezervnim sastavom kao što je i najavio prije utakmice.

U skupini B samo je danski Kopenhagen zabio jedan pogodak ukrajinskoj Vorskli, dok je utakmica između njemačkog Hannovera i belgijskog Standard Liegea završila bez golova.

Lazio je na svom Olimpicu uspio doći do boda protiv rumunjskog Vasluija. Rimljani su poveli u prvome poluvremenu preko Cissea koji je bio precizan iz najstrože kazne. U nastavu je rumunjski sastav, u svega četiri minute, preokrenuo rezultat s dva pogotka Wesleya od kojih je jedan postignut iz jedanaesterca. Bod rimskom sastavu donio je Sculli u 71. minuti utakmice.

U skupini C, do minimalnih pobjeda na početku natjecanja Europa lige stigli su domaćin PSV protiv poljske Legije (1-0), i rumunjski Rapid iz Bukurešta koji je kao gost bio bolji od izraelskog Hapoela s 1-0 .

Europa liga, 1. kolo, rezultati:

Skupina A:

PAOK - Tottenham 0-0

Shamrock - Rubin 0-3 (Martins 3, Noboa 52, Karadeniz 62)

Skupina B:

Kopenhagen - Vorskla 1-0 (Nordstrand 54-11m)

Hannover - Standard Liege 0-0

Skupina C:

Hapoel - Rapid B 0-1 (Herea 55)

PSV - Legija 1-0 (Mertens 21)

Skupina D:

Zurich - Sporting 0-2 (Insua 4, Van Wolfswinkel 20)

Lazio - Vaslui 2-2 (Cisse 35-11m, Sculli 71 / Wesley 59, 63-11m)

Skupina E:

Beşiktaş - Maccabi Tel-Aviv 5-1 (Almeida 3, 28, Aurelio 51, Korkmaz 53, Edu 88 / Kahat 49)

Dinamo Kijev - Stoke City 1-1 (Vukojević 90+1 / Jerome 55)

Skupina F:

PSG - Red Bull Salzburg 3-1 (Nene 35-11m, Bodmer 44, Menez 67 / Sekagya 87)

Slovan Bratislava - Athletic Bilbao 1-2 (Guede 34 / Susaeta 13, Munain 40)

Skupina G:

AZ Alkmaar - Malmö 4-1 (Altidore 21, Elm 33-11m, Maher 39, Holman 49 / Larsson 72-11m)

Austria Beč - Metalist Harkiv 1-2 (Jun / Gueye 56, Xavier 79-11m)

Skupina H:

Birmingham - Braga 1-3 (King 71 / Barbosa 6, 88, Lima 59)

Club Brugge - Maribor 2-0 (Odjidja-Ofoe 7, Dirar 24)

Skupina I:

Atletico Madrid - Celtic (Falcao 3, Diego 68)

Udinese - Rennes 2-1 (Di Natale 39, Armero 83 / Hadji 19)

Skupina J:

Maccabi Haifa - AEK 1-0 (Gadir 54)

Steaua Bukurešt - Schalke 0-0

Skupina K:

Fulham - Twente 1-1 (Johnson 19 / Schwarzer 41-ag)

Wisla - Odense 1-3 (Kirm 54 / Johansson 35, Utaka 80, Jensen 90)

Skupina L:

Anderlecht - AEK (Suarez 16, 41, 84, Jovanovic 34 / Leonardo 36)

Sturm Graz - Lokomotiv Moskva 1-2 (Szabics 14 / Obinna 28, Sičev 29)

Niko Kovač novi trener Red Bull Salzburga?

Sasvim neočekivano redove aktualnih austrijskih prvaka, nogometaša Red Bull Salzburga, napustio je nizozemski trener Ricardo Moniz. Premda je imao… Više