18.09.2011. / 16:35

Rangersi dobili Old Firm, Jelavić strijelac

Bio je to Jelavićev treći premierligaški i četvrti ukupno pogodak ove sezone, te drugi u dvobojima protiv Celtica. Lani je zabio u finalu Liga kupa.

ArhivaArhivaNikica Jelavić i suigrači mu iz Glasgow Rangersa pobijedili su Celtic na svom Ibroxu u gradskom derbiju osmog kola škotskog Premiershipa, poznatom Old Firmu...

Nadvladali su igrači Allyja McCoista 2-1 vodstvo gostujućeg sastava nakon što je izjednačujući pogodak u 55. minuti na ubacivanje Kylea Laffertyja iz kornera glavom u mrežu pospremio hrvatski centarfor.

Nakon njegova gola Lafferty je doveo domaću momčad u vodstvo u 67. minuti, da bi svojim drugim golom na utakmici Steven Naismith u drugoj minuti sudačke nadoknade drugog poluvremena zapečatio pitanje pobjednika.

Od 75. minute gosti su igrali s igračem manje. Drugi je žuti karton zaradio Charles Mulgrew.

U 90. minuti Jelavić je uz ovacije prepunih tribina napustio travnjak. Zamijenio ga je David Healy.

Jelavić se vratio u momčad nakon što je ozlijedio koljeno u reprezentativnoj akciji protiv Izraela prije 12 dana. Zbog zaliječene bolesti je prvi put nakon reprezentativne pauze također nastupio Saša Papac.

Ovom su se pobjedom Rangersi od svojih najvećih rivala na čelu ljestvice udaljili četiri boda.

Jelavić: Ispuniti ćemo očekivanja navijača

U razgovoru za Evertontv napadač hrvatske nogometne reprezentacije Nikica Jelavić izrazio je optimizam i vjeru da zajedno sa suigračima na Euru može… Više