19.09.2011. / 12:36

Bundesliga: Bayern slavio i u Gelsenkirchenu

Sam je tako Bayern na vrhu ljestvice s 15 bodova, dok dva manje imaju Werder i Borussija iz Mönchengladbacha

Nogometaši Bayern MünchenaNogometaši Bayern MünchenaNogometaši minhenskog Bayerna nastavljaju s dominacijom ove sezone u Bundesligi. U 6. kolu su upisali petu pobjedu. Ovom su prilikom slavili u Gelsenkirchenu kod Schalkea s 2-0.

Sam je tako Bayern na vrhu ljestvice s 15 bodova, dok dva manje imaju Werder i Borussija iz Mönchengladbacha. Upravo ovi potonji su nanijeli Bayernu jedini poraz u sezoni i to na Allianz Areni.

Inače, tih 2-0 možda nije najbolji prikaz onoga što se događalo tijekom devedeset minuta. Dva puta je obrana Schalkea pogriješila što su gosti dobrano iskoristili. U 21. minuti se lopta odbila do Petersena (prije toga je Ribery sjajno asistirao) koji ju je nekako provukao do mreže. I do drugog pogotka je Bayern došao sretno, nakon odbijanja, a tada je priseban, pak, bio Thomas Müller.

Nakon što su primili prvi pogodak igrači Schalkea su stisnuli suparnika i imali nekoliko prilika. No, potrebe za intervencije čak nije niti imao Manuel Neuer, nekada član Schalkea, a danas vratar Bayerna, već su se napadači Schalkea ispromašivali (Huntelaar, Farfan, Raul).

Kada su za pogodak ostali kratki u prvom dijelu, u nastavku su domaći igrači pali u tempu i priznali poraz.
Danijel Pranjić je ostao na klupi Bayerna, dok Ivica Olić nije konkurirao za ogled zbog ozljede.

Bundesliga, 6. kolo:

Schalke - Bayern 0-2 (Petersen 21, Müller 75)

Hannover - Borussia (D) 2-1 (Haggui 87, Ya 89 / Kagawa 63)

Wolfsburg doveo prvog strijelca nizozemske lige

Dosadašnji član Heerenveena Bas Dost novo je pojačanje njemačkog Wolfsburga. Dvadesettrogodišnji nizozemski napadač prošle je sezone postigao 32… Više