19.09.2011. / 12:45

Primera: Betis novom pobjedom na vrhu ljestvice

Nakon dvije minimalne pobjede na startu prvenstva Betis je na uvijek zahtjevnom gostovanju u Bilbau nakon prvih 45 minuta imao veliku prednost od 3-1

Foto: IlustracijaFoto: IlustracijaPovratnici u prvoligaško društvo nogometaši Betisa u 3. kolu španjolske lige svladali su na gostovanju Athletic Bilbao 3-2 i zasjeli na prvo mjesto.

Nakon dvije minimalne pobjede na startu prvenstva Betis je na uvijek zahtjevnom gostovanju u Bilbau nakon prvih 45 minuta imao veliku prednost od 3-1. Utakmicu su držali pod kontrolom do 75. minute kada je Mario zaradio izravan crveni karton, a domaći nogometaši krenuli u potpuni napad. Betis je odolijevao do 86. minute kada je Lopez iz jedanaesterca smanjio na 2-3 i najavio neizvjesnu sudačku nadoknadu koja je trajala punih 5 minuta.

No, već na početku nadoknade igrač Athletica Amorebieta dobio je drugi žuti karton pa su snage na terenu poravnate. Ipak, gosti iz Seville preživjeli su dvije vrlo opasne situacije pred svojim vratima, prvo je jedan centaršut pogodio braniča Betisa u ruku, ali se na njihovu sreću sudac nije oglasio, a zatim je u 3. minuti sudačkog dodatka David Lopez propustio realizirati čistu priliku za poravnanje.

Primera, 3.kolo:

Athletic Bilbao - Betis 2-3 (De Marcos 38, Lopez 86 / Etxebarria 7, Perez 13, Sevilla 45-11m)

Levante - Real Madrid 1-0 (Kone 68)

Atletico Madrid - Racing Santander 4-0 (Falcao 23, 36-11m, 55, Adrian 78)

Getafe - Rayo Vallecano 0-1 (Michu 4)

Real Zaragoza - Espanyol 2-1 (Luis Garcia 29, 90 / Lopez 71)

Ruud van Nistelrooy okončao karijeru

Legendarni nizozemski napadač Ruud van Nistelrooy (35) objavio je kraj svoje sjajne nogometne karijere započete davne 1993. godine. Malaga je u… Više