21.09.2011. / 10:26

Le Championnat: Hazard i vratnica spasili prvake poraza

Nogometaši LilleaNogometaši LilleaU prvoj utakmici sedmog kola francuskoga nogometnog prvenstva Bordeaux i Lille odigrali su na Jacques Chaban-Delmas stadionu bez pobjednika, 1-1.

Prilika je bilo s obiju strana, premda je domaćin bio za nijansu bolja momčad, te je u osmoj minuti poveo pogotkom svog 23-godišnjega malijskog centarfora Cheicka Diabatea iz nepostojećeg 11-erca. Sudac Tony Chapron vidio je prekršaj Balmonta upravo na Malijcu.

Eden Hazard nakon lijepe je soloakcije po lijevoj strani kaznenog prostora pogodio desnom nogom suprotnu malu mrežicu gola u 57. minuti postigavši svoj već četvrti ovosezonski pogodak za aktualnog prvaka.

U 81. minuti Diabate je promašio novi penal, ovaj put ispravno dosuđen zbog prekršaja Lilleova golmana Mickaëla Landreaua. Pogodio je vratnicu zamalo nepreciznim udarcem.

Malijac je inače zabio sva tri posljednja gola za svoju momčad, dva pri porazu kod Toulousea posljednjeg vikenda u srazu šestog kola.