22.09.2011. / 15:28

Serie A: Milan i dalje bez pobjede

Nogometaši AC MilanaNogometaši AC MilanaNi nakon treće odigrane utakmice u Seriji A aktualni talijanski prvaci, nogometaši Milana, nemaju nijednu pobjedu.

U srijedu su u 4. kolu na svome San Siru ugostili Udinese i na koncu osvojili samo bod (1-1) do kojeg su došli nakon što su bili u rezultatskom zaostatku. Gosti su, naime, poveli preko svoga najboljeg strijelca Antonija di Natalea u 29. minuti, a Milanu je izjednačenje donio 18-godišnji talijanski napadač egipatskog porijekla Stephan el Shaarawy u 63. minuti. Iako su ''rossoneri'' imali veći posjed lopte i broj udaraca prema golu, ostali su na jednom osvojenom bodu, odnosno dva u dosadašnja tri odigrana kola.

Juventus je nakon dvije uvodne pobjede prvi put ispustio bodove. Točnije, kao i Milan, odigrao je 1-1 pred svojim navijačima, a suparnik mu je bila Bologna. Crnogorac Mirko Vučinić svojim je premijernim pogotkom u dresu ''stare dame'' doveo svoju momčad u vodstvo u 30. minuti, ali je samo 15 minuta kasnije dobio drugi žuti karton, ostavivši Juve u vrlo neugodnoj situaciji. Gosti su to iskoristili i u sedmoj minuti nastavka izjednačili preko Danielea Portanove.

Lazio je nakon domaćeg poraza od Genoe vratio mir u svlačionicu pobjedom kod Cesene (2-1). Domaći su poveli u 14. minuti pogotkom rumunjskog ''zločestog dečka'' Adriana Mutua, ali su Rimljani preokrenuli u nastavku. Hernanes je u 48. minuti pogodio s bijele točke, a samo šest minuta kasnije Miroslav Klose je postigao, kako se pokazalo, pobjednički gol za momčad Edoarda Reje koji je od 64. minute dao priliku bosansko-hercegovačkom nogometašu Senadu Luliću.

Napoli je nakon dvije pobjede pao u gostima kod Chieva (1-0) za koji je strijelac u 71. minuti bio Davide Moscardelli, Palermo je nanio prvi poraz Cagliariju (3-2), dok je Crnogorac Stevan Jovetić s dva gola predvodio Fiorentinu do uvjerljivog slavlja protiv Parme (3-0).

Serie A, 4. kolo:

Milan - Udinese 1-1 (Shaarawy 63 / Di Natale 29)
Cesena - Lazio 1-2 (Mutu 14 / Hernanes 48 - 11m, Klose 54)
Chievo - Napoli 1-0 (Moscardelli 71)
Fiorentina - Parma 3-0 (Jovetić 46, 81, Cerci 61)
Genoa - Catania 3-0 (Palacio 30, 35, Constant 79)
Juventus - Bologna 1-1 (Vučinić 30 / Portanova 52)
Lecce - Atalanta 1-2 (Mesbah 25 / Denis 4 - 11m, 56)
Palermo - Cagliari 3-2 (Zahavi 2, Bertolo 15, Miccoli 76 / Conti 84, Nainggolan 90)

1. Genoa 3 2 1 0 7-3 +4 7
2. Juventus 3 2 1 0 6-2 +4 7
3. Udinese 3 2 1 0 5-1 +4 7
4. Napoli 3 2 0 1 6-3 +3 6
5. Fiorentina 3 2 0 1 5-2 +3 6
6. Palermo 3 2 0 1 7-6 +1 6
7. Cagliari 3 2 0 1 6-5 +1 6
8. Novara 3 1 1 1 6-5 +1 4