25.09.2011. / 21:00

EP, odbojkašice: Azerbajdžan bolji od Hrvatske

Ovom pobjedom se Azerbajdžan probio u drugi krug natjecanja, a Hrvatska mora čekati ishod drugog ogleda 3. kola. Naime, Hrvatska će ići dalje ukoliko Italija slavi protiv Turske s 3-0 ili 3-1.

Odbojkašice nisu uspjele pobijediti AzerbajdžanOdbojkašice nisu uspjele pobijediti AzerbajdžanHrvatske odbojkašice poražene su u ogledu 3. kola skupine B Europskog prvenstva, kojem su domaćini Italija i Srbija. U meču odigranom u Monzi Azerbajdžan je bio bolji s 3-1 (27-25, 18-25, 25-21, 25-18).

Ključni trenutak meča se dogodio tijekom trećeg seta. Naime, prvu dionicu su dobile Azerbejdžanke, koje su bolje reagirale u posve izjednačenim trenucima meča. Drugi set je pripao Hrvatskoj, a u trećem je Azerbajdžan imao ogromnu prednost od 17-7. No, Hrvatice su se sjajno vratile u igru u trećem setu, te su došle na samo poen zaostatka (19-18). Ipak, potonule su u završnici seta, a takav epilog je očigledno ostavio traga na igru u četvrtom setu gdje su suparnice imale više snage, mirnoće i preciznosti.

Najbolja je kod Azerbajdžana u ovom ogledu bila Natalija Mamadova s 27 izravnih poena, dok je kod Hrvatske prednjačila Maja Poljak s 20 poena.