26.09.2011. / 11:18

Bundesliga: Werder u nadoknadi do tri boda

Andre Mijatović (desno)Andre Mijatović (desno)U nedjelju navečer je kompletirano 7. kolo Bundeslige. U posljednjem ogledu je Werder u Bremenu pobijedio Herthu s 2-1, uz dva pogotka Peruanca Claudia Pizarra.

Odlučujući drugi pogodak je Pizarro postigao u trećoj minuti sudačke nadoknade, kada je s metar-dva glavom poslao loptu u mrežu i tako napokon naplatio ono što je Werder imao tijekom velikog dijela drugog dijela. Naime, posljednjih pola sata igre je Hertha morala odrađivati s - dva igrača manje!

U 57. minuti je Lell, obrambeni igrač Herthe, zaradio drugi žuti karton, a samo šest minuta kasnije je Kolumbijac Ramos također dobio drugi žuti karton i ostavio svoje suigrače iz Berlina na cjedilu. No, treba reći da u posljednjih pola sata Werder nije stvorio pravu, izrazitu šansu za pogodak. Dapače, čak je i Hertha bila opasnija u kontrama.

No, Werderu se ukazao Pizarro koji je u 23. minuti zabio tada izjednačujući pogodak za Werder. Naime, već na samom početku, u 3. minuti utakmice, gosti su poveli golom Ramosa.

Recimo da je cijelu utakmicu, s kapetanskom vrpcom Herthe, na terenu odradio hrvatski nogometaš Andre Mijatović.

Werder se ovom pobjedom izjednačio na drugom mjestu ljestvice s Borussijom Mönchengladbach.

Bundesliga, 7. kolo:

Werder - Hertha 2-1 (Pizarro 23, 90+3 / Ramos 4)

Köln - Hoffenheim 2-0 (Jajalo 19, Podolski 64)

Wolfsburg doveo prvog strijelca nizozemske lige

Dosadašnji član Heerenveena Bas Dost novo je pojačanje njemačkog Wolfsburga. Dvadesettrogodišnji nizozemski napadač prošle je sezone postigao 32… Više