27.09.2011. / 19:31

Autor: Nacional.hr

Liga prvaka: Potop 'plavih' na Gerlandu

Podsjetimo, u 1. kolu Dinamo je u Zagrebu izgubio od Reala 0:1, dok su Lyon i Ajax odigrali nerješeno 0:0

Sammir se trudioSammir se trudioDinamo ni u drugoj utakmici Lige prvaka nije uspio doći do bodova. U Lyonu su izgubili 2:0.

Iako je prije utakmice trener Dinama Krunoslav Jurčić najavljivao kako će pokušati iznenaditi Lyon, Francuzi su se pokazali puno iskusnijom i jačom momčadi. Na samom početku Lyon je preuzeo inicijativu i uz kratke predahe zadržao ju do kraja.

"Žao mi je što smo primili golove na impresiju", rekao je trener Jurčić. Dodao je kako je to možda najbolja škola jer Dinamo nema dovoljno europskog iskustva.

"Moram čestitati svojim dečkima. Oni su u ovom trenutku dali sve od sebe", rekao je Jurčić.

Badelj se povrijedio ga je Jurčić zamijenio u poluvremenu, no ni uvođenje novih igrača nije pomoglo Dinamu.

"Idemo s Ajaxom pobijediti, pokušati osvojiti što više bodova i ući u borbu za treće mjesto", poručio je Jurčić.

Domagoj Vida prenio je raspoloženje iz svlačionice. Rekao je kako je osobno tužan i žalostan zbog takvog rezultata, ali da će nastaviti trenirati i igrati i pokušati osvojiti bodove.

Sljedeću utakmicu u Ligi prvaka Dinamo igra 18. listopada kod kuće protiv Ajaxa.

Inače, u drugoj utakmici skupine D, Real Madrid je nadigrao Ajax rezultatom 3:0.

Jurčić: Pokušat ćemo ih iznenaditi

Nakon što je prošlog tjedna u prvom kolu Dinamo na domaćem terenu ugostio Real Madrid, Zagrepčani su se uputili u Francusku gdje će večeras, od 20.45 sati, igrati protiv Olympiquea iz Lyona.

Podsjetimo, u 1. kolu Dinamo je u Zagrebu izgubio od Reala 1:0, dok su Lyon i Ajax odigrali nerješeno 0:0.

Trener Dinama, Krunoslav Jurčić naglasio je kako svaka utakmica u Ligi prvaka, bez obzira na rezultat, predstavlja veliko zadovoljstvo. No, to ne znači da se Dinamo u Lyon došao predati.

"U dobroj smo formi, igramo dobar nogomet", naglasio je trener Dinama te istaknuo respekt prema protivniku koji je trenutno vodeći u francuskom prvenstvu.

Jurčić je rekao kako će Lyon vjerojatno pokušati iskoristiti pogrešku Dinamovog napada i zabiti gol iz kontre. Dodao je kako će Dinamo pokušati nametnuti svoj ritam i stil igre jer, uvjeren je, onaj koji nametne svoj stil igre završiti će utakmicu kao pobjednik.

Među Lyonovim igračima posebno je istaknuo Michela Bastosa i Bafetimbija Gomisa koji su u odličnoj formi i na koje će Dinamova obrana morati posebno obratiti pozornost.

Nakon odrađene suspenzije na teren će po prvi put u Ligi prvaka u Dinamovom dresu istrčati Josip Šimunić. Trener Jurčić pak neće moći računati na Vrsaljka, koji odrađuje suspenziju, te već dulje ozljeđenog Bišćana, Alispahića, Ademija i Cufrea.

Kod Lyona ozlijeđeni su Gourcuff, Cris i Lissandro.

Olympique Lyonnais: Hugo Lloris, Bakary Koné, Dejan Lovren, Anthony Réveillère, Aly Cissokho, Kim Källström, Clément Grenier, Michel Bastos, Maxime Gonalons, Bafétimbi Gomis, Jimmy Briand.

Na klupi: Rémy Vercoutre, Mouhamadou Dabo, Gueïda Fofana, John Mensah, Alexandre Lacazette, Jérémy Pied, Ishak Belfodil.

GNK Dinamo Zagreb: Ivan Kelava, Luis Ibáñez, Tonel, Domagoj Vida, Adrián Calello, Jerko Leko, Mateo Kovačić, Sammir, Milan Badelj, Nikola Pokrivač, Fatos Beqiraj.

Na klupi: Subs: Filip Lončarić, Josip Šimunić, Ivan Tomečak, Leandro Cufré, Mario Šitum, Pedro Morales, Ante Rukavina.

Stadion: Stade de Gerland, Lyon

Suci: Pavel Kralovec, Miroslav Zlamal, Martin Wilczek i Lobir Kovarik

Tijek utakmice

KRAJ Lyon - Dinamo 2:0

92' Posljednji napad Lyona - Briand dodaje Lacazetteu no udarac prolazi pored Dinamovih vrata

91' Bastos ispucava slobodni udarac, lopta se odbija od živog zida, ali na sreću preko Dinamovih vrata

89' Basost prijeti s lijeve strane, ali se Leko našao na pravome mjestu

84' Leko puca na gol, ali Lloris brani

81' Opasan napad Lyona. Källström je došao do ruba 10-erca no Kelava spašava Dinamo

79' Umjesto Greniera ulazi Pied

77' Bastos puca iz slobodnog udarca sa 30-ak metara no lopta odlazi daleko preko gola

74' Rukavina ulazi umjesto Pokrivača

70' Sammir puca korner, Vida dolazi do lopte no Lloris brani

70' Tomaček prolazi po desnoj strani, ali lopta odlazi u korner

69' Žuti karton za Sammira zbog prekršaja na Källströmu

67' Ibanez je dobro proigrao obranu Lyona, gurnu loptu do Sammira, no vratar Lloris brani

Dinamo se očito odlučio na taktiku prekidanja kontinuiteta igre Lyona, no ona za sad ne daje rezultate.

64' Dobar prodor Sammira, no bez konačne realizacije

63' Zamjena u Lyonu. Gomis izlazi, a ulazi Lacazette

57' Žuti karton za Leku zbog prekršaja na Cissokhou

56' Gomis i dalje prijeti Dinamovom golu, no Kelava je ovog puta bio na mjestu

Golom Benzema u 49' Real Madrid vodi 3:0 protiv Ajaxa

53' Bastos u prodoru po lijevoj strani, predaje loptu Källströmu, no on prebacuje loptu preko cijelog 16-erca

52' Gomis ponovno prijeti Dinamovim vratima

48' Lyon nastavlja pritiskati Dinamo. Bastos ubacuje loptu prema golu, ali Šimunić "čisti"

46' Dvije izmjene u Dinamovoj momčadi - Josip Šimunić i Ivan Tomečak zamijeniti će Matea Kovačića i Milana Badelja

Lyon je u prvom dijelu utakmice pokazao svu svoju snagu. Bolje su krenuli, preuzeli inicijativu i već u prvim minutama imali šansu za gol. Ona se ostvarila u 23. minuti kada je Gomis napokon srušio obranu Dinama. Primljeni gol kao da je protresao Dinamo i vratio ih u utakmicu. No, nekoliko dobrih prodora Ibaneza i Sammira nisu bili dovoljni da vrate Dinamo u igru. Lyon je pritisnuo i u 42. minuti Kone zabija za 2:0. Za sad Dinamo nije pokazao ništa čime bi ulio nadu da će u drugom poluvremenu situacija na terenu biti išta drugačija.

Poluvrijeme

45' Grenier puca po golu, ali je Kelava na mjestu

Real Madrid vodi protiv Ajaxa 2:0 golovima Ronalda i Kake

42' 2:0 GOL Koné za Lyon

37' Gomis propušta još jednu šansu oči u oči s Kelavom

35' Bastosov udarac je blokiran na rubu 16-erca, Sammir u kontri promašuje

34' Nekoliko dobrih napada Dinama, ali bez rezultata

30' Gol je protresao Dinamove igrače pa se igra preselila na Lyonovu polovicu terena

Real Madrid vodi protiv Ajaxa 1:0 pogotkom Ronalda u 25'

29' Ibanez puca prema Lyonovom golu, ali on završava u živom zidu

27' Nakon dva kornera Grenier ipak nije uspio iznenaditi Kelavu

27' Lyon je nakon gola u potpunosti preuzeo inicijativu na terenu

Gomis se našao sam pred Kelavom i sa 10 metara smjestio loptu u gol

23' 1-0 GOL Gomis za Lyon

21' Briand je u zaleđu

19' Slobodan udarac za Lyon zbog prekršaja Pokrivača na Bastosu

18' Grenier izvodi korner, lopta dolazi do Gonalonsa, no Dinamov vratar je na mjestu

16' Lyon u napadu, Ibanez nespretno čisti loptu ispred Dinamovih vrata i korner je za Lyon

14' Slobodan udarac za Dinamo, Leko

13' Sammir se probio kroz Lyonovu obranu, ali bez rezultata

9' Izvrsna akcija Lyona, no Briand nije uspio glavom dohvatiti loptu pred Dinamovim vratima

Dinamo još nije uputio udarac prema golu. Lyon je preuzeo inicijativu.

8' Gomis je u zaleđu

8' Sammir prodire po lijevoj strani, no nije dovoljno brz

7' Lyon i dalje pritišće, ali Dinamova obrana zatvara

5' Badelj igra rukom, Lyon ponovno u napadu

3' Gomis pred vratima Dinama puca visoko preko vratnice.

2' Lyon je dobro krenuo po desnoj strani, ali Dinamova obrana je na mjestu.

0' Dinamo je dobio bacanje, Lyon kreće u prvi napad

Na stadionu je impresivnih 42 tisuće gledatelja

Taktika - Jurčić je umjesto Rukavine na mjesto napadača odlučio staviti Beqiraja. S druge strane, za Lyon napad predvodi Clément Grenier.