29.09.2011. / 09:25

Autor: Hina , Nacional.hr

Europski prvak Barcelona bez suviše stresa je odradio gostovanje u Bjelorusiji kod BATE Borisova. Barca je slavila 5:0, a golove su postigli Volodko (19-autogol), Pedro (22), Messi (38, 55) i Villa (89).

ArhivaArhivaU derbiju večeri u Ligi prvaka Valencia i Chelsea su na Mestalli odigrali bez pobjednika 1:1, Barcelona je u Bjelorusiji deklasirala BATE Borisov 5:0, Arsenal se mučio protiv Olympiakosa pobijedivši 2:1, dok je APOEL izvukao bod u Donjecku protiv Šahtara.

Chelsea je u Valenciji poveo golom Franka Lamparda u 56. minuti, a potom imao još nekoliko sjajnih prilika, no Diego Alves je na vratima 'Šišmiša' radio čuda. Domaćin je izjednačio golom Roberta Soldada iz jedanaesterca u 87. minuti nakon što je Kalou igrao rukom u kaznenom prostoru

U drugom susretu iz skupine E Bayer je u Leverkusenu slavio protiv Racing Genka 2:0 golovima Larsa Bendera (30) i Michaela Ballacka u sudačkoj nadoknadi.

Nakon dva kola vodi Chelsea sa četiri boda, Bayer ima tri, Valencia dva, dok je na začelju Genk s jednim bodom.

U skupini F Arsenal je na Emiratesu pobijedio Olympiakos 2:1. "Topnici" su poveli golovima Alexa Oxlade-Chamberlaina (8) i Andrea Santosa (20), a rezultat je smanjio David Fuster u 27. minuti.

U drugom dvoboju Olympique Marseille je na Velodromeu deklasirao njemačkog prvaka Borussiu Dortmund 3:0, a strijelci su bili Andre Ayew (20, 69-11m) i Loic Remy (62). Za njemački sastav je od 63. minute igrao hrvatski reprezentativac Ivan Perišić.

Na ljestvici vodi OM sa šest bodova, Arsenal ima četiri, Borussija jedan, dok je na posljednjem mjestu grčki sastav s dva poraza.

Nakon poraza na gostovanju u Portu, Šahtar je ponovo razočarao. U susretu igranom u Donjecku remizirao je s ciparskim APOEL-om 1:1. Gosti su poveli golom Ivana Trickovskog u 61. minuti, a izjednačio je Jadson tri minute kasnije. Šahtar je tijekom utakmice uputio 26 udaraca prema suparničkim vratima. Darijo Srna je odigrao cijeli susret, dok je Eduardo ušao u igru devet minuta prije kraja utakmice.

U drugom susretu skupine G Zenit je u St Peterburgu pobijedio Porto 3:1. Portugalci su poveli golom Rodrigueza u 10. minuti, no ruski sastav je uspio okrenuti rezultat, a strijelci su bili Širokov (19, 62) i Danny (71). Zenitu je put do pobjede olakšalo isključenje Fucila u posljednjim trenucima prvog poluvremena.

Nakon dva kola u vodstvu je iznenađujuće APOEL sa četiri boda, Zenit i Porto imaju po tri, a Šahtar samo jedan bod.

Milan se u drugom susretu H skupine mučio protiv Viktorije iz Plzena i tek je u drugom poluvremenu slomio češku 'bravu'. Rossoneri su na koncu slavili 2:0, a golove su postigli Zlatan Ibrahimović (53-11m) i Antonio Cassano (67)

Na ljestvici vode Barcelona i Milan sa po četiri boda, dok Biktorija i BATE imaju po jedan bod.