30.09.2011. / 10:42

Autor: Totalsport , Nacional.hr

Europa liga, rezultati: Tottenham bez Modrića i Kranjčara do pobjede

Tottenham je, ipak, u razmaku od samo šest minuta s tri pogotka uspio spasiti obraz i osvojiti sva tri boda

Igrači TottenhamaIgrači TottenhamaNogometaši Tottenhama teže od očekivanog svladali su na svom White Hart Laneu irski Shamrock Rovers s 3-1 u 2. kolu A skupine Europa lige.

Vedran Ćorluka odigrao je cijelu utakmicu za domaću momčad, Luka Modrić je svih 90 minuta odgledao s klupe za pričuve, dok Niko Kranjčar nije konkurirao za sastav ''spursa'' koji se, sasvim neočekivano, u 51. minuti našao u rezultatskom zaostatku! Tada je Stephen Rice doveo goste u vodstvo, te izazvao pravi delirij oduševljenja Shamrockovih navijača.

Tottenham je, ipak, u razmaku od samo šest minuta s tri pogotka uspio spasiti obraz i osvojiti sva tri boda. Strijelci su bili Pavljučenko u 60., Defoe u 61. i Santos u 65. minuti.

Rubin Kazan i PAOK odigrali su 2-2 u ogledu u kojem je mrežu gostiju čuvao hrvatski 27-godišnji vratar Dario Krešić.

U B skupini su uspješni bili Hannover u gostima kod Vorskle 2-1, te Standard kao domaćin Københavnu s 3-0. Standard i Hannover imaju 4 boda, København 3, a bez bodovnog učinka je Vorskla.

U C skupini, Legia je kao domaćin teškom mukom pobijedila Hapoel iz Tel Aviva s 3-2. U domaćoj momčadi je naš Ivica Vrdoljak odigrao s kapetanskom vrpcom prvo poluvrijeme, dok je kod gostiju Mirko Oremuš igrao do 84. minute.

PSV je u Bukureštu protiv domaćeg Rapida slavio s 3-1, iako su domaći poveli, a do 89. minute je rezultat bio 1-1. Tada je Toivonen poentirao za prednost momčadi iz Eindhovena, čiju je pobjedu u drugoj minuti sudačke nadoknade potvrdio Matavž.

PSV vodi na ljestvici s maksimalnih 6 bodova. Legia i rapid imaju po tri boda, a Hapoel je posljednji bez ijednog boda.

Europa liga, 2. kolo:

skupina A:

Rubin Kazan - PAOK 2-2 (Načo 52, Djadjun 66 / Athanasiadis 23, Fotakis 81)

Tottenham - Shamrock 3-1 (Pavljučenko 60, Defoe 61, Santos 65 / Rice 51)

Redoslijed: 1, Rubin Kazan 4, 2. Tottenham 4, 3. PAOK 2, 4. Shamrock Rovers 0

skupina B:

Vorskla - Hannover 1-2 (Kurilov 50 / Abdellaoue 32, Pander 44)

Standard - København 3-0 (Seijas 57, Felipe 72, Kanu 79)

Redoslijed: 1. Standard 4, 2. Hannover 4, 3. København 3, 4. Vorskla 0

skupina C:

Legia - Hapoel Tel-Aviv 3-2 (Ljuboja 67, Komorowski 72 - 11 m, Radović 89 / Tamuz 34, Lala 79)

Rapid Bukurešt - PSV 1-3 (Alexa 28 / Bouma 43, Toivonen 89, Matavž 90+2)

Redoslijed: 1. PSV 6, 2. Legia 3, 3. Rapid 3, 4. Hapoel Tel-Aviv 0

skupina D:

Vaslui - Zürich 2-2 (Lopes 62 - 11m, Temwanjera 77 / Alphonse 32, 79)

Sporting - Lazio 2-1 (Wolfswinkel 21, Insua 45 / Klose 40)

Redoslijed: 1. Sporting 6, 2. Vaslui 2, 3. Lazio 1, 4. Zürich 1

skupina E:

Maccabi Tel Aviv - Dinamo Kijev 1-1 (Dor 44 / Ideye 9)

Stoke - Beşiktaş 2-1 (Crouch 15, Walters 78 - 11m / Hilbert 13)

Redoslijed: 1. Stoke 4, 2. Beşiktaş 3, 3. Dinamo 2, 4. Maccabi 1

skupina F:

Red Bull Salzburg - Slovan 3-0 (Leonardo 60, Zarate 77, Švento 90)

Athletic - PSG 2-0 (Gabilondo 20, Susaeta 45)

Redoslijed: 1. Athletic 6, 2. RB Salzburg 3, 3. PSG 3, 4. Slovan 0

skupina G:

Malmö - Austria Beč 1-2 (Ranegie 82 / Barazite 17, Grünwald 36)

Metalist Harkiv - AZ Alkmaar 1-1 (Taison 76 / Altidore 26)

Redoslijed: 1. AZ Alkmaar 4, 2. Metalist Harkiv 4, 3. Austria Beč 3, 4. Malmö 0

skupina H:

Braga - Club Brugge 1-2 (Barbosa 53 / Akpala 71, Donk 90+1)

Maribor - Birmingham 1-2 (Volaš 29 / Burke 64, Elliott 79)

Redoslijed: 1. Club Brugge 6, 2. Braga 3, 3. Birmingham 3, 4. Maribor 0

skupina I:

Celtic - Udinese 1-1 (Sung-Yong 3 - 11 m / Abdi 88 - 11 m)

Rennes - Atletico Madrid 1-1 (Montano 56 / Juanfran 87)

Redoslijed: 1. Atletico Madrid 4, 2. Udinese 4, 3. Rennes 1, 4. Celtic 1

skupina J:

Schalke - Maccabi Haifa 3-1 (Fuchs 7, 65, Jurado 82 / Vered 34)

AEK Larnaca - Steaua 1-1 (Mrdaković 59 / Costea 65)

Redoslijed: 1. Schalke 4 boda, 2. Maccabi 3, 3. Steaua 2, 4. AEK Larnaca 1

skupina K:

Twente - Wisla 4-1 (De Jong 32, Janko 45, 57, Janssen 80 / Biton 9)

Odense - Fulham 0-2 (Johnson 36, 88)

Redoslijed: 1. Twente 4, 2. Fulham 4, 3. Odense 3, 4. Wisla 0

skupina L:

Lokomotiv - Anderlecht 0-2 (Suarez 10, Mbokani 70)

AEK Atena - Sturm 1-2 (Standfest 51-ag / Burgsteller 87, Haas 90)

Redoslijed: 1. Anderlecht 6, 2. Lokomotiv 3, 3. Sturm 3, 4. AEK Atena 0

Real spreman platiti 30 milijuna funti za Modrića

Španjolski prvak Real Madrid spreman je platiti Tottenhamu 30 milijuna funti za hrvatskog veznog nogometaša Luku Modrića, navodi u petak Daily… Više