01.10.2011. / 18:10

Mandžukićev gol premalo u Leverkusenu

Nadskočivši svog čuvara, na samo nekoliko metara od domaćih vratiju, Mandžukić je u 59. minuti postigao pogodak za tadašnjih 1-1, no jedan bod su gosti u džepu imali svega pet-šest minuta

ArhivaArhivaHrvatski nogometaš Mario Mandžukić postigao je ove subote, u utakmici 8. kola Bundeslige, treći ovosezonski pogodak, ali je to njegovom Wolfsburgu bilo premalo i za bod na gostovanju u Leverkusenu...

Nadskočivši svog čuvara, na samo nekoliko metara od domaćih vratiju, Mandžukić je u 59. minuti postigao pogodak za tadašnjih 1-1, no jedan bod su gosti u džepu imali svega pet-šest minuta. Naime, nakon pogotka hrvatskog napadača pravu je majstoriju izveo Derdiyok koji je sjajnim škaricama pogodio mrežu Wolfsburga, a kasnije je pobjedu Bayera potvrdio Kiessling. Tako je ovaj tjedan Bayer zaključio na više nego dobar način. Prvo su slavili s 2-0 u Ligi prvaka protiv Genka, a sada je pred njima pao i Wolfsburg.

Recimo da je Srđan Lakić za Wolfsburg igrao tijekom prvog dijela.

Nakon šest pobjeda i jednog poraza prvi je remi upisao vodeći Bayern. Bez Hrvata u kadru je momčad Juppa Heynckesa odigrala utakmicu bez pogodaka kod, njima, uvijek neugodnog Hoffenheima. Čak se ne može reći da su prštale prilike na obje strane, već je u laganom ritmu prošlo devedeset minuta nakon kojih je svaka momčad bogatija za bod.

Tek drugi poraz u sezoni je upisala Borussija iz Mönchengladbacha. Gostovali su kod Freiburga i izgubili su s 1-0, dok je njihov imenjak u Dortmundu s 4-0 pregazio novog prvoligaša Augsburga. Junak utakmice je bio Poljak Lewandowski s tri pogotka i jednom asistencijom. Recimo da je aktivno svih 90 minuta za pobjednika odigrao hrvatski nogometaš Ivan Perišić.

Prava golijada se odigrala na utakmici Nürnberga i Mainza, gdje je palo šest pogodaka (3-3) i gdje je svakom sastavu pripao po bod.

Bundesliga, 8. kolo:

Hoffenheim - Bayern 0-0

Bayer - Wolfsburg 3-1 (Castro 14, Derdiyok 65, Kiessling 85 / Mandžukić 59)

Freiburg - Borussia (M) 1-0 (Flum 19)

Borussia (D) - Augsburg 4-0 (Lewandowski 30, 44, 78, Götze 75)

Nürnberg - Mainz 3-3 (Feulner 6, Mak 20, Pekhart 82 / Bungert 32, Choupo-Moting 45, Ivanschitz 53)

Mandžukić: Donio sam odluku, ali objavit ću je nakon Eura

Najbolji hrvatski strijelac na Europskom prvenstvu u Poljskoj i Ukrajini, napadač Wolfsburga Mario Mandžukić, dao je intervju za novi broj Kickera u… Više