02.10.2011. / 22:57

Gol Eduarda u visokoj pobjedi Šahtara

Kapetan ukrajinskog prvaka i hrvatske nogometne reprezentacije Darijo Srna nije nastupio jer je rumunjski strateg na klupi Šahtara u ovom susretu odlučio odmoriti neke igrače koji nose najveći teret u momčadi.

ArhivaArhivaU 12. kolu nogometnog prvenstva Ukrajine vodeći Šahtar je na svom terenu došao do pobjede nad Zorjom 4-1, a strijelac posljednjeg pogotka bio je hrvatski reprezentativac Eduardo...

Premda su gosti iznenadili na Donbass Areni u Donjecku došavši u vodstvo pogotkom Milka u 21. minuti, u nastavku je sve išlo prema očekivanjima domaćina. Prvo je minutu prije kraja prvog poluvremena Costa poravnao, da bi u nastavku Seleznjov s dva gola riješio sve dvojbe oko pobjednika. Konačni rezultat 4-1 postavio je Eduardo da Silva u 70. minuti, samo 10 minuta nakon što je ušao u igru odmjenivši strijelca prvog gola za Šahtar Costu.

Kasnije igraju Vorskla i Dinamo Kijev.

Ukrajinska Premierliga, 12. kolo:

Šahtar - Zorja 4-1 (Costa 44, Seleznjov 50,62, Eduardo 70 / Milko 21)

Iličevac - Metalist Harkiv 0-1

Redoslijed: 1. Šahtar 27 (-1), 2. Dinamo (K) 27 (-1), 3. Metalist Harkiv 25 (-1), 4. Krivbas 20...

Eduardo: Španjolska bi bila zastrašujuća i da u napadu igra Ramos

Napadač hrvatske nogometne reprezentacije Eduardo da Silva priznao je u izjavi za Marcu koliko je impresioniran europskim i svjetskim prvacima… Više