03.10.2011. / 13:23

EP odbojkašica: Srpkinje osvojile naslov prvaka Europe

Njemice su imale 2-1 u setovima i 6-0, 10-4, a kasnije i 18-15 u četvrtom setu

Foto: IlustracijaFoto: IlustracijaOdbojkašice Srbije pobijedile su Njemačku s 3-2 (16-25, 25-20, 19-25, 25-20, 15-9) u finalnoj utakmici Europskog prvenstva u dvorani Pionir u Beogradu.

Njemice su imale 2-1 u setovima i 6-0, 10-4, a kasnije i 18-15 u četvrtom setu. Činilo se tada da su pred osvajanjem zlatne medalje. No, u tom trenutku kao da je netko njemačkim igračicama zavezao ruke, kao da su se uplašile pobjede. Nakon zaostatka 15-18 u četvrtoj dionici, Srbija je osvojila devet poena zaredom, čime je, dakako, osigurala i lutriju tie-breaka u petom setu.

A u toj dionici je Srbija na krilima podrške s prepunih tribina, na kojima je bio i najbolji tenisač svijeta Novak Đoković, bila dominantna, te je po prvi puta u povijesti osvojila europsku titulu.

Podsjećamo, nedavno je i muška odbojkaška reprezentacija Srbije osvojila naslov prvaka na Europskom prvenstvu.

U utakmici za treće mjesto, Turska je pobijedila reprezentaciju Italije s 3-2 (25-21, 15-25, 25-27, 25-19, 15-10). Turkinje su osvojile brončanu medalju, dok je Italija, koja je bila pobjednik ovog natjecanja na posljednja dva izdanja, ostala bez odličja.