03.10.2011. / 13:44

Premiership: Tottenham pobijedio Arsenal 2-1

Momčad Fulhama kao da je na QPR-u iskalila sve frustracije zbog činjenice da u prvih šest nastupa u Premiershipu nije upisala niti jednu pobjedu, te je demolirala gradskog suparnika sa 6-0

Nogometaši TottenhamaNogometaši TottenhamaNogometaši Tottenhama na svom su White Hart Laneu pobijedili ljutog gradskog rivala Arsenala s 2-1 u nedjeljnom derbiju 7. kola Premiershipa.

U sudaru dvije momčadi iz sjevernog dijela Londona, Tottenham je zasluženo osvojio tri boda, čime je nastavio svoju pobjedničku seriju u engleskom prvenstvu. Nakon uvodna dva poraza, ovo je Tottenhamu bila četvrta uzastopna pobjeda. Arsenal je, pak, u sedmom nastupu pretrpio već četvrti poraz.

Luka Modrić odigrao je svih 90 minuta u momčadi Tottenhama, Vedran Ćorluka ušao je u igru u 90. minuti, dok Niko Kranjčar nije konkurirao za sastav domaćina.

Tottenham je bolje otvorio utakmicu. Parker je već u 7. minuti promašio odličnu šansu, kada je iz dobre pozicije pucao ravno u golmana Arsenala Szczęsnyja.

U 29. minuti, Van Persie se odlično probio po lijevoj strani, te idealno poslužio Gervinha, koji je promašio čistu šansu jer je pucao pored gola.

Domaćini su poveli u 40. minuti, kada je Rafael van der Vaart iskosa s lijeve strane odličnim udarcem u suprotni kut matirao Arsenalovog vratara.

Arsenal je u 51. minuti stigao do izjednačenja. Song je s lijeve strane ubacio oštru prizemnu loptu koju je iz blizine Ramsey pospremio u mrežu.

U 57. minuti, Bale je izvrsno poslužio bivšeg napadača Arsenala Emmenuela Adebayora, koji je bio ''jedan na jedan'' sa Szczęsnyjem, ali je pucao ravno u njega.

Za najbolji potez utakmice i postavljanje konačnog rezultata pobrinuo se 21-godišnji branič ''spursa'' Kyle Walker, koji je iz velike daljine, s oko 25 metara udaljenosti topovski opalio po lopti u desni kut vratara Szczęsnyja, koji je možda ipak trebao i bolje reagirati, iako je lopta imala za njega vrlo neugodnu rotaciju.

I nakon vodećeg pogotka je Tottenham bio bolja momčad na terenu, te je na kraju zasluženo proslavio pobjedu.

Još jedan londonski derbi, iako puno manji, odigrali su domaćin Fulham i Queens Park Rangers. Momčad Fulhama kao da je na QPR-u iskalila sve frustracije zbog činjenice da u prvih šest nastupa u Premiershipu nije upisala niti jednu pobjedu, te je demolirala gradskog suparnika sa 6-0. Tri pogotka postigao je Andrew Johnson.

Uspješan domaćin bio je i Swansea, koji je s 2-0 svladao Stoke.

Premiership, 7. kolo (nedjelja):

Tottenham - Arsenal 2-1 (Van der Vaart 40, Walker 73 / Ramsey 51)

Fulham - Queens Park Rangers 6-0 (Johnson 2, 38, 59, Murphy 20 - 11 m, Dempsey 65, Zamora 74)

Swansea - Stoke 2-0 (Sinclair 9 - 11 m, Graham 85)

Bolton - Cheslea 1-5 (Boyata 46 / Sturridge 2, 25, Lampard 15, 27, 59)

Real spreman platiti 30 milijuna funti za Modrića

Španjolski prvak Real Madrid spreman je platiti Tottenhamu 30 milijuna funti za hrvatskog veznog nogometaša Luku Modrića, navodi u petak Daily… Više