10.10.2011. / 10:26

EBEL liga: Medveščak bolji od vodećeg KAC-a

Početno vodstvo Medveščaka preko MacAuleya gosti su preokrenuli s tri gola u nizu i činilo se da sigurno koračaju prema novoj pobjedi, no uslijedilo je nešto potpuno suprotno

Hokejaši Medveščaka Hokejaši Medveščaka Pred 6 tisuća gledatelja u Domu sportova hokejaši Medveščaka su nadigrali favorizirani Klagenfurt 5-4 u 10. kolu EBEL lige.

Sjajni 18-godišnji Mate Tomljenović zaključao je vrata i omogućio svojoj momčadi da dođe do najvrijednije pobjede ove sezone.

Početno vodstvo Medveščaka preko MacAuleya gosti su preokrenuli s tri gola u nizu i činilo se da sigurno koračaju prema novoj pobjedi, no uslijedilo je nešto potpuno suprotno. Prvo su Koren i Sertich donijeli poravnanje do kraja druge trećine, a preporođeni "medvjedi" furiozno su nastavili i u zadnjoj dionici. Iako je Klagenfurt prvi došao do 4-3 u 45. minuti, samo tri minute kasnije novo poravnanje donosi Kinasewich na asistenciju razigranog Serticha, da bi točno 10 minuta prije kraja gledatelje na noge dignuo Morency koji na dodavanje Truhna ponovo prednost daje Zagrepčanima. Do kraja su Austrijanci svim silama tražiti izjednačenje, ali je Tomljenović zaustavio sve njihove pokušaje.

Anthony Yelovich potpisao za Medveščak

KHL Medveščak Zagreb nastavlja s popunjavanjem rostera za iduću sezonu. Napadačima Alexu Leavittu, Nathanu Perkovichu, Curtisu Fraseru i Adamu… Više