12.10.2011. / 10:20

Tijesni gostujući porazi Zagreba i Cedevite

Iako je većina statističkih pokazatelja bila blago na strani hrvatskog prvaka u vrlo izjednačenoj utakmici tijekom svih 40 minuta, na kraju je domaći Hemofarm ipak slavio s 80-77

Foto: IlustracijaFoto: IlustracijaU utakmicama 2. kola ABA lige košarkaši Zagreba i Cedevite poraženi su u gostima kod Hemofarma, odnosno Union Olimpije s identična tri koša razlike.

Iako je većina statističkih pokazatelja bila blago na strani hrvatskog prvaka u vrlo izjednačenoj utakmici tijekom svih 40 minuta, na kraju je domaći Hemofarm ipak slavio s 80-77. Zagreb je imao nešto bolji ukupni postotak šuta, 4 skoka i dvije asistencije više od momčadi iz Vršca, ali to nije utjecalo na konačan ishod.

U zadnjem napadu u kojem su "mravi" tražili prigodu da šutom za tri poena odvedu susret u produžetak, Krunoslav Simon je izgubio loptu, bolje rečeno oteo mu ju je najefikasniji pojedinac susreta Marko Šutalo. Šutalo je ubacio 18 koševa, a kod Hemofarma su još bili raspoloženi Mladen Pantić sa 17 i 7 skokova, te Boris Savović sa 6 poena i 11 skokova. Zagreb su predvodili Mario Kasun koji je ubilježio 16 koševa i 8 skokova, te Damir Mulaomerović i Joshua Heytvelt s 15 ubačaja. Tragičar Simon postigao je 12 koševa, uz 6 skokova i 8 asistencija. Tako je hrvatski prvak nakon debakla protiv Partizana u 1. kolu i dalje bez pobjede u novoj sezoni...

Košarkaši Cedevite imali su prednost od desetak koševa od poluvremena sve do početka posljednje četvrtine, no tu su dionicu odigrali vrlo loše (24-10 za Union Olimpiju), te su na kraju upisali poraz na gostovanju u Ljubljani 84-81. Najbolji pojedinac cijelog susreta bio je Chris Warren koji je za momčad Dražena Anzulovića postigao 20 koševa, a svojim sunarodnjacima je Matjaž Smodiš ubacio 12. Chris Owens, koji je u zadnjem napadu promašio tricu za produžetak, još je jedini bio dvoznamenkasti kod Cedevite, a dodajmo da je lošu večer imao hrvatski reprezentativac Dontaye Draper koji je postigao 8 koševa uz šut iz igre 2-8. No, zanimljivo da je najniži igrač Cedevite Draper bio i najbolji skakač Zagrepčana sa 6 uhvaćenih lopti ispod obruča.

Kod Union Olimpije strijelci su bili poprilično ujednačeni, Varda i Green po 15, Ćapin 14, dok je hrvatski reprezentativac Damir Markota za 24 minute upisao 4 koša (šut 1-5 iz igre), 3 skoka i dvije asistencije.

U preostalom susretu 2. kola odigranom u utorak Budućnost se dobro oporavila od teškog poraza kod Cedevite u 1. kolu, te je na svom parketu u Podgorici lako nadigrala Crvenu Zvezdu 79-64, premda su Beograđani vodili na poluvremenu 46-39. U trećoj četvrtini Budućnost je razbila goste s 28-5 i mirno privela ogled kraju. Najučinkovitiji u redovima Budućnosti bili su Vučević sa 16 koševa i čak 18 skokova, te Dubljević koji je dodao 14 i 6 skokova. Kod Crvene Zvezde bolji od ostalih bili su Subotić s 15 i Milutinović s 13 poena.