12.10.2011. / 12:19

Autor: Totalsport , Nacional.hr

Eurokvalifikacije, rezultati: Njemačka stopostotna

Njemačka je zadržala stopostotan učinak domaćom 3-1 pobjedom nad Belgijom i tako napravila uslugu Turskoj, koja je s minimalnih 1-0 na domaćem travnjaku svladala Azerbajdžan

Foto: IlustracijaFoto: IlustracijaOdigrane su sve utakmice u skupini A kvalifikacija za Europsko nogometno prvenstvo u Ukrajini i Poljskoj. Njemačka je zadržala stopostotan učinak domaćom 3-1 pobjedom nad Belgijom i tako napravila uslugu Turskoj, koja je s minimalnih 1-0 na domaćem travnjaku svladala Azerbajdžan.

Uoči posljednjeg desetog kola u skupini Nijemci su osigurali plasman na Euro, ali to ih nije omelo da i u desetom nastupu upišu pobjedu. Momčad Joachima Löwa vodila je u Esprit Areni u Düsseldorfu već nakon poluvremena 2-0 golovima Mesuta Özila i Andrea Schürrlea, da bi Mario Gomez golom u trećoj minuti nastavka riješio svako pitanje oko pobjednika. Kod prvog gola Nijemaca Özilu je asistirao Sami Khedira, Schürrleu je dodao Gomez, da bi kod posljednjeg gola domaćina napadača Bayerna poslužio Özil.

Belgijanci su počasni gol zabili u 86. minuti kada je zabio Marouane Fellaini glavom na asistenciju Driesa Mertensa.

Nijemci su na taj način napravili uslugu Turcima koji su golom Buraka Yilmaza u 60. minuti dvoboja na Türk Telekom Areni u Istanbulu savladali Azerbajdžan i prestigli Belgijce na drugom mjestu skupine, mjestu koje vodi u dodatne kvalifikacije.

Na kraju dodajmo da su u posljednjoj, rezultatski beznačajnoj utakmici 10. kola skupine Kazahstan i Austrija odigrali bez golova 0-0 u Astani.

Kvalifikacije za Euro 2012. godine, skupina A:

Kazahstan - Austrija 0-0

Njemačka - Belgija 3-1 (Özil 30, Schürrle 33, Gomez 48 / Fellaini 86)

Turska - Azerbajdžan 1-0 (Yilmaz 60)

Redoslijed: 1. Njemačka 30, 2. Turska 17, 3. Belgija 15, 4. Austrija 12, 5. Azerbajdžan 7, 6. Kazahstan 4

skupina E

Švedska - Nizozemska 3-2 ( Källström 14, Larsson 52-11m, Toivonen 53 / Huntelaar 23, Kuyt 50)

Mađarska - Finska 0-0

Moldavija - San Marino 4-0 (Zmeu 30, Bacciocchi 62-ag, Suvorov 66, Andronic 87)

Redoslijed: 1. Nizozemska 27, 2. Švedska 24, 3. Mađarska 19, 4. Finska 10, 5. Moldavija 9, 6. San Marino 0