14.10.2011. / 11:36

Rukometna LP: Zagreb trijumfirao u Schaffhausenu

Marko Kopljar (Wikipedia)Marko Kopljar (Wikipedia)Rukometaši hrvatskog prvaka Zagreb Croatia Osiguranja izborili su tijesnu 28-27 pobjedu na gostovanju kod Kadetten Schaffhausena u sklopu 3. kola skupine A Lige prvaka.

Zagreb je do treće pobjede u isto toliko utakmica došao u posljednjim trenucima, točnije golom Marka Kopljara 50 sekundi prije kraja. Bio je to njegov osmi gol na utakmici, gol koji je hrvatskom prvaku donio prvu pobjedu ikad ostvarenu u Schaffhausenu.

Nakon posve izjednačenog prvog poluvremena (14-14) Zagreb je u nastavku hvatao rezultat, a pet minuta prije kraja došao je do izjednačenja (25-25) golom Špilera. U posljednju minutu ušlo se s neriješenim rezultatom (27-27), a potom se Kopljar promeće u junaka susreta.

Zagreb je posljednji napad švicarske momčadi branio s igračem manje nakonn što je devet sekundi prije kraja isključen Tonči Valčić. Švicarci su uspjeli loptu gurnuti do desnog krila, ali udarac Tomineca u posljednjoj minuti brani vratar Šego (9 obrana).

Pored Kopljara, najbolji strijelac zagrebačke momčadi bio je Horvat s pet golova, dok su kod Schaffhasuena najviše zabili Graubner i Uršić, po osam golova.

Rukometna Liga prvaka, 3. kolo:

skupina A

Kadetten Schaffhausen - Zagreb Croatia Osiguranje 27-28 (14-14)

Redoslijed: 1. Zagreb Croatia Osiguranje 6, 2. Barcelona 4 (-1), 3. Kadetten Schaffhausen 2, 4. Chambery 2 (-1), 5. Sävehof 0 (-1), 6. Bosna BH Gas Sarajevo 0 (-1)

skupina B

Čehovski Medvjedi - Kielce 30-31

Redoslijed: 1. Veszprem 4 (-1), 2. Füchse Berlin 3 (-1), 3. Atletico Madrid 3 (-1), 4. Čehovski Medvjedi 2, 5. Kielce 2, 6. Silkeborg 0 (-1)

skupina C

Constanta - Koper 25-27

Redoslijed: 1. Hamburg 4 (-1), 2. Koper 4, 3. Metalurg 3 (-1), 4. Wisla Plock 2 (-1), 5. St. Peterburg 1 (-1), 6. Constanta 0

Kiel treći put na krovu Europe

Briljantnu sezonu rukometaši njemačkog Kiela okrunili su naslovom europskog prvaka. U finalnoj utakmici Final-Foura Lige prvaka u Lanxess Areni u… Više