16.10.2011. / 15:29

Casey Stoner osvojio drugi naslov

Stoner je u nedjelju pobijedio i tako sa stilom drugi put u karijeri osvojio krunu najboljeg vozača Moto GP prvenstva. Premijerno je prvakom postao 2007. godine.

ArhivaArhivaAustralski Phillip Island je u nedjelju bio domaćin novoj Velikoj nagradi unutar Svjetskog prvenstva Moto GP-a, a ujedno je promovirao i Caseya Stonera u novog svjetskog prvaka...

Tako je australski as na Hondi na najbolji mogući način proslavio 26. rođendan, a jedinog konkurenta je prije ove utrke imao u Jorgeu Lorenzu. No, drama je nestala i prije no što je utrka počela. Naime, na zagrijavanju je Lorenzo nastradao i ozlijedio lijevu ruku, što mu nije dozvolilo nastup u utrci. Tako je Stoneru bilo dovoljno da završi na mjestu boljem od šestog da osigura naslova.

- Nisam zamišljao da ću na ovakav način doći do titule, jer nisam kraj sebe imao glavnog suparnika. No, moja momčad i ja smo imali stvarno prelijepih trenutaka u sezoni i to je dovoljno da na pravi način danas proslavimo ovaj veliki uspjeh - rekao je Stoner koji je po peti put u karijeri pobijedio na "domaćem terenu", na Velikoj nagradi Australije.

Lorenzo pobijedio i skočio na vrh poretka

Španjolac Jorge Lorenzo sjajno je odradio nedjeljnu Veliku nagradu Francuske u Le Mansu, te je drugi put ove sezone pobijedio u Svjetskom prvenstvu… Više