16.10.2011. / 20:01

Newcastle i Tottenham bez pobjednika

ArhivaArhivaNogometaši Tottenhama u dva su navrata vodili na St. James Parku protiv Tottenhama, ali nisu uspjeli pobijediti u utakmici 9. kola Premiershipa koja je na kraju završila podjelom bodova 2-2...

Otvarajući gol na susretu djelo je Rafaela van der Vaarta koji je sigurno realizirao jedanaesterac prethodno izboren od strane Emmanuela Adebayora. Togoanski napadač sjurio se u kazneni prostor "svraka" nakon proigravanja Luke Modrića, da bi ga potom oborio Stephen Taylor.

S vodstvom "spursa" otišlo se na poluvrijeme, da bi u trećoj minuti nastavka nakon ubačaja Jonasa Gutierreza s lijeve strane Demba Ba poslao loptu i vratara Tottenhama Brada Friedela iza gol-crte.

Do novog vodstva Tottenham dolazi u 68. minuti lijepim golom Jermaina Defoea, a konačnih 2-2 postavlja Shola Ameobi u 86. minuti krasnim udarcem ljevicom u malu mrežu iskosa s lijeve strane s nekih 12-ak metara.

Luka Modrić odigrao je za "spurse" svih 90 minuta, dok su druga dva hrvatska reprezentativca u njihovim redovima, Niko Kranjčar i Vedran Ćorluka, propustili susret zbog ozljeda.