17.10.2011. / 12:58

Brazilska Serie A: Vodeći trojac neokrznut, novi poraz Santosa

Vodeća momčad brazilskog prvenstva Corinthians slavila je na gostovanju kod Cruzeira s 1-0, a jedini pogodak postigao je Paulinho u 66. minuti susreta

Foto: IlustracijaFoto: IlustracijaU noći s nedjelje na ponedjeljak kompletirano je 30. kolo brazilske Serie A nogometne lige u kojoj je vodeći trojac prošao neokrznut.

Vodeća momčad brazilskog prvenstva Corinthians slavila je na gostovanju kod Cruzeira s 1-0, a jedini pogodak postigao je Paulinho u 66. minuti susreta. S ta tri boda Corinthians je sačuvao vodeću poziciju na ljestvici koju dijeli, s istim brojem bodova, ali boljom gol razlikom, sa Vascom da Gamom koja je s 2-0 bila bolja od Atletico Mineira. Utakmicu su domaćini riješili do 20. minute kada su Elton i Fagner zabili za, pokazalo se, konačnih 2-0. Treća momčad ljestvice Botafogo, koja ima utakmicu i dva boda manje od vodećeg dvojca, također je slavila kod kuće s 2-0, a strijelci su bili Carlos u 16. i Urugvajac Abreu u 80. minuti iz najstrože kazne.

Spomenimo još da je Santos upisao i drugi poraz u nizu. U njihovom dvorištu bolji je bio Gremio s 1-0, a strijelac odluke bio je Escudero u 20. minuti prvog poluvremena.

Brazilska Serie A, 30. kolo, rezultati:

Palmeiras - Fluminense 1-2 (Valdivia 73-11m / Fred 10, 86)

Santos - Gremio 0-1 (Escudero 20)

Botafogo - Atletico PR 2-0 (Carlos 16, Abreu 80-11m)

Internacional - Avai 4-2 (D'Alessandro 52, 77, Kleber 79, Nei 82 / Robson 8, William 72-11m)

Cruzeiro - Corinthians 0-1 (Paulinho 66)

Vasco da Gama - Atletico Mineiro 2-0 (Elton 2, Fagner 19)

Cortiba - Bahia 0-0

Atletico GO - Sao Paulo 3-0 (Gilson 26, Felipe 59, Anselmo 69-11m)

Brazilska Serie A: Corinthians peti put prvak

Nogometaši Corinthiansa po peti su put u svojoj povijesti, a prvi put nakon 2005. godine, postali prvaci Brazila. U nedjelju su kao pobjednici izašli… Više