18.10.2011. / 11:26

Bilbao lako protiv Osasune

Foto: IlustracijaFoto: IlustracijaUtakmicom Athletic Bilbaa i Osasune na stadionu San Mames kompletirano je 8. kolo španjolskog nogometnog prvenstva. Slavio je domaći Bilbao s uvjerljivih 3-1...

Za baskijski sastav bila je to druga ovosezonska pobjeda, a do nje su došli golovima Ikera Muniaiana, Igora Gabilonda i Javija Martineza iz prvog poluvremena.

Osasuna je napadima domaćina odolijevala do 30. minute kada je nespretnost gostujuće obrane u izbijanju lopte iz vlastitog šesnaesterca iskoristio Muniain i ljevicom s nekih osam metara pronašao mrežu Andresa Fernandeza. Nakon toga se dotad čvrsta obrana gostiju raspala.

Osasuna je od 70. minute zaigrala s igračem manje budući je drugi žuti karton zaslužio Roland Lamah, ali usprkos igračkom deficitu došla je do počasnog gola.

Zabio je u 90. minuti susreta Javad Nekounam iz jedanaesterca nakon što je prethodno Martinez igrao rukom u kaznenom prostoru.

Pobjeda je Bilbau donijela skok sa 16. na 11. mjesto na ljestvici, dok je Osasuna pala na 15. mjesto.

Primera, 8. kolo:

Athletic Bilbao - Osasuna 3-1 (Muniain 30, Gabilondo 38, Martinez 45+1 / Nekounam 90)

Redoslijed: 1. Barcelona 17, 2. Levante 17, 3. Real Madrid 16, 4. Sevilla 15, 5. Valencia 14...11. Athletic Bilbao 8...15. Osasuna 7...

Europa liga: Athletic i Atletico zasluženo do finala

Nogometaši Athletica pobijedili su na svom terenu lisabonski Sporting s 3-1 u uzvratnoj polufinalnoj utakmici Europa lige, te su izborili plasman u… Više