19.10.2011. / 11:22

Autor: Totalsport , Nacional.hr

Liga prvaka, rezultati: Pobjede Manchester Uniteda i Benfice

Rooney je u ovoj utakmici praktički sam obavio sav posao za ''crvene vragove''

Wayne Rooney Wayne Rooney Wayne Rooney dvama je golovima s bijele točke doveo Manchester United do važne pobjede 2-0 u gostima kod rumunjskog Otelul Galatija u 3. kolu C skupine Lige prvaka.

Rooney je u ovoj utakmici praktički sam obavio sav posao za ''crvene vragove''. Prvo je u 64. minuti nakon njegovog dobrog trka i ubacivanja s lijeve strane Sergiu Costin igrao rukom u svom kaznenom prostoru. Rooney je bio siguran s bijele točke.

U drugoj minuti sučevog dodatka, Rooney je još jednom bio siguran iz jedanaesterca kojeg je izborio sam, nakon prekršaja kojeg je skrivio Liviu Antal. Opet je tukao u lijevi kut bosanskog 28-godišnjeg vratara Otelula Branka Grahovca.

Obje momčadi su dvoboj završile s desetoricom igrača. Nemanja Vidić je dobio crveni karton u 66. minuti, dok je u 89. minuti i domaćin ostao s igračem manje, nakon isključenja srpskog srednjeg braniča Milana Perendije.

Veliki posao obavila je i Benfica, koja je pogocima Brazilca Brune Cesara u 20. minuti i paragvajskog napadača Oscara Cardoza u 75. minuti na St. Jakob-Parku svladala domaći Basel s 2-0. Zasluženo, iako je i Basel imao nekoliko jako dobrih prilika, ali je vratar Benfice Artur bio na visini zadatka.

I u ovoj utakmici su gledatelji vidjeli jedan crveni karton. Dobio ga je gostujući igrač Emerson u 86. minuti.

Benfica je nakon druge uzastopne pobjede u gostima prva na ljestvici sa 7 bodova. Manchester United, koji je nakon dva remija upisao prvu pobjedu, drži drugo mjesto s 5 bodova. Basel je pao na treće mjesto s 4 boda, dok je rumunjski predstavnik i dalje bez i jednog boda.

Liga prvaka, 3. kolo skupine C:

Otelul Galati - Manchester United 0-2 (Rooney 64 - 11 m, 90+2 - 11 m)

Basel - Benfica 0-2 (Cesar 20, Cardozo 75)

Redoslijed: 1. Benfica 7, 2. Manchester United 5, 3. Basel 4, 4. Otetul 0

Skupina A:

Napoli - Bayern 1-1 (Badstuber 39-ag / Kroos 2)

Manchester City - Villarreal 2-1 (Marchena 43-ag, Agüero 90+4 / Cani 4)

Redoslijed: 1. Bayern 7, 2. Napoli 5, 3. Manchester City 4, 4. Villarreal 0

Skupina B:

Lille - Inter 0-1 (Pazzini 21)

CSKA - Trabzonspor 3-0 (Doumbia 29, 86, Kauna 76)

Redoslijed: 1. Inter 6, 2. CSKA 4, 3. Trabzonspor 4, 4. Lille 2

Füchse Berlin izborio Ligu prvaka

Rukometaši Füchse Berlina, čije boje brane hrvatski rukometaši Ivan Ninčević i Denis Špoljarić, osigurali su nastup u Ligi prvaka sljedeće sezone.… Više