21.10.2011. / 11:39

Dani Pedrosa dominirao i na drugom slobodnom treningu

Iza Pedrose drugi slobodni trening završili su Australac Stoner i Talijan Dovizioso, obojica Pedrosini momčadski kolege, dok je četvrti završio Marco Simoncelli

Dani Pedrosa Dani Pedrosa Španjolac Dani Pedrosa bio je najbolji i na drugom slobodnom treningu za VN Malezije u MotoGP klasi Svjetskog prvenstva u motociklizmu.

Iza Pedrose drugi slobodni trening završili su Australac Stoner i Talijan Dovizioso, obojica Pedrosini momčadski kolege, dok je četvrti završio Marco Simoncelli. Katsuyuki Nakasuga, koji nastupa kao zamjena za ozlijeđenog Jorgea Lorenza na Yamahinu motociklu, pao je na oba treninga i dan završio na osamnaestom mjestu.

Klasa GP2 završila je svoj drugi slobodni trening najboljim vremenom vodećeg u ukupnom poretku Svjetskog prvenstva Stefana Bradla iza kojeg su završili Espargaro na FTR-u i Švicarac Aegerter na Suteru. Bradlov pratitelj u poretku Svjetskog prvenstva, sa samo tri boda zaostatka, Marc Marquez, je nakon pada na prvom treningu odlučio ne nastupiti na drugom treningu, već će voziti samo sutrašnje kvalifikacije. Napomena: prvih šest vozača trening je završilo u razmaku od 0.152 sekunde.

U klasi 125ccm prvi je bio Nicolas Terol na Apriliji koji bi u ovoj utrci mogao osigurati naslov prvaka. Kao drugi i treći završili su Cortese i Vazquez. Dok je Zarco, koji za vodećim u prvenstvu zaostaje 26 bodova, završio kao peti sa više od sekunde zaostatka.

Treća ovogodišnja pobjeda Lorenza

Španjolski motociklist Jorge Lorenzo (Yamaha) pobjednik je Velike nagrade Katalonije, pete utrke sezone Svjetskog prvenstva "kraljevske" MotoGP… Više