21.10.2011. / 11:43

Autor: Totalsport , Nacional.hr

Europa liga: Sporting praktički osigurao 1/16 finala

U dvobojima skupine E, Stoke je uvjerljivo nadigrao izraelski Maccabi iz Tel Aviva 3-0

Nogometaši SportingaNogometaši SportingaNogometaši lisabonskog Sportinga na korak su od osiguranja nastupa u 1/16 finala Europa lige nakon što su u trećem kolu natjecanja po skupinama došli i do treće pobjede.

Pobijedili su nogometaši Domingosa Paciencije, lanjskog finalista natjecanja sa Sportingom, samo iz Brage, 2-0 rumunjski Vaslui na svom Joao da Alvalade stadionu, te tako vode na ljestvici sa devet bodova ispred Rumunja, švicarskog Züricha i talijanskig Lazija, koji svi imaju po dva osvojena boda.

Portugalcima je pri pobjedi pomoglo isključenje Brazilca u rumunjskim redovima, Wesleyja, u 38. minuti.

U drugoj utakici D-skupine Zürich i Lazio u Švicarskoj su odigrali 1-1.

U dvobojima skupine E, Stoke je uvjerljivo nadigrao izraelski Maccabi iz Tel Aviva 3-0. Riješili su domaći pitanje pobjednika postigavši sva tri gola u prvih pola sata igre. Strijelac drugog pogotka Cameron Jerome u 43. je minuti isključen nakon drugoga žutog kartona. Izraelac Ziv izravni je crveni dobio u 55. minuti vrativši brojčane snage na terenu na početak.

U poraženom je sastavu 20-godišnji mladi hrvatski reprezentativni stoper Roberto Punčec odigrao svih 90 minuta.

Ognjen Vukojević odigrao je svih 90 minuta i zaradio žuti karton u domaćoj 1-0 pobjedi kijevskog Dinama nad Beşiktaşem. Jedini gol na utakmici 21-godišnji je domaći veznjak Denis Garmaš zabio u četvrtoj minuti sudačke nadoknade drugog poluvremena, nakon ubačene lopte iz kornera.

Stoke nakon tri odigrane utakmice ima dva boda prednosti nad Dinamom, koji opet dva boda bježi Beşiktaşu.

Na svom San Mamesu nogometaši Athletic Bilbaa izgubili su prva dva boda, premda su mogli i sva tri, remiziravši s Red Bullom iz Salzburga 2-2.

Gosti su iz prvog poluvremena imali 2-0 vodstvo, a za sastav argentinskog trenera Marcela Bielse pogocima iz 11-eraca izjednačio je Fernando Llorente u 69. i 75. minuti. Pri drugom je penalu Lindgren zaradio isključujući drugi žuti karton, no u posljednjih 20-ak minuta dvoboja domaći nisu uspjeli iskoristiti prednost igrača viška na travnjaku.

Nogometaši PSG-a spasili su se od poraza (0-0) kod Slovana u Bratislavi s obzirom da su od 64. minute igrali s jednim, a od 80. i s dvama igračima manje. Isključeni su bili nakon duplih žutih kartona Chantome odnosno Tiene.

Europa liga, 3. kolo:

Skupina D

Sporting - Vaslui 2-0 (Evaldo 43, Fernandez 70)

Zürich - Lazio 1-1 (Nikci 23 / Sculli 22)

Redoslijed: 1. Sporting 9, 2. Vaslui 2, 3. Zürich 2, 4. Lazio 2

Skupina E

Dinamo Kijev - Beşiktaş 1-0 (Garmaš 90+4)

Stoke City - Maccabi Tel Aviv 3-0 (Jones 12, Jerome 24, Shotton 32)

Redoslijed: 1. Stoke City 7, 2. Dinamo Kijev 5, 3. Beşiktaş 3, 4. Maccabi Tel Aviv 1

Skupina F

Athletic Bilbao - Red Bull Salzburg 2-2 (Llorente 69-11m, 75-11m / Wallner 30, Leonardo 36)

Slovan Bratislava - PSG 0-0

Redoslijed: 1. Athletic 7, 2. PSG 4, 3. Red Bull Salzburg 4, 4. Slovan 1

Skupina A:

PAOK - Shamrock 2-1 (Lazar 13, Vierinha 63 / Sheppard 48)

Tottenham - Rubin Kazan 1-0 (Pavljučenko 33)

Redoslijed: 1. Tottenham 7, 2. PAOK 5, 3. Rubin 4, 4. Shamrock 0

Skupina B:

Hannover - Kopenhagen 2-2 (Pander 29, Pinto 82 / N'doye 68, Santin 89)

Standard - Vorskla 0-0

Redoslijed: 1. Standard 5, 2. Hannover 5, 3. Kopenhagen 4, 4. Vorskla 1

Skupina C:

Hapoel Tel-Aviv - PSV 0-1 (Wijnaldum 70-11m)

Rapid Bukurešt - Legia Varšava 0-1 (Radović 72)

Redoslijed: 1. PSV 9, 2. Legija 6, 3. Rapid 3, 4. Hapoel 0

Skupina J:

AEK Larnaca - Schalke 0-5 (Holtby 23, Huntelaar 35, 88, Höwedes 41, Draxler 87)

Maccabi Haifa - Steaua Bukurešt 5-0 (Asmasha 10, 20, Katan 38-11m, Tawatha 72, Vered 79)

Redoslijed: 1. Schalke 7, 2. Maccabi 6, 3. Steaua 2, 4. AEK Larnaca 1

Skupina K:

Odense - Twente 1-4 (Fall 71 / Brama 13, Bajrami 31, Chadli 65, De Jong 82)

Wisla Krakov - Fulham 1-0 (Biton 60)

Redoslijed: 1. Twente 7, 2. Fulham 4, 3. Odense 3, 4. Wisla 3

Skupina L:

Lokomotiv Moskva - AEK 3-1 (Sičev 47, 72-11m, Caicedo 90 / Sialmas 88)

Sturm Graz - Anderlecht 0-2 (Gilet 66, Suarez 75)

Redoslijed: 1. Anderlecht 9, 2. Lokomotiv 6, 3. Sturm 3, 4. AEK 0

Skupina G

AZ Alkmaar - Austria Beč 2-2 (Hinka 80-ag, Wernbloom 83 / Marcellis 18, Gorgon 29)

Malmö - Metalist Harkiv 1-4 (Hamad 22 / Cristaldo 32, Fininho 45, Edmar 58, Dević 73)

Redoslijed: 1. Metalist H. 7, 2. AZ Alkmaar 5, 3. Austria Beč 4, 4. Malmö 0