24.10.2011. / 10:22

HSV za dlaku izbjegao poraz kod Kopra

Ponajbolji su u pobjedničkim redovima bili hrvatski rukometaši

Blaženko LackovićBlaženko LackovićRukometaši slovenskog prvaka Cimosa iz Kopra imali su nevjerojatnu priliku pobijediti njemačkog prvaka HSV-a u svojoj dvorani u dvoboju četvrtog kola C-skupine Lige prvaka.

Odigrali su Hamburžani katastrofalno drugo poluvrijeme utakmice nakon što su prvo dobili 17-10. U drugom su zabili samo sedam golova, s tim da je posljednji i odlučujući od njih dansko desno krilo Hans Lindberg zabio u posljednjoj minuti utakmice iz sedmerca za konačnih 24-23.

Pri rezultatu 22-22 odnosno 23-23 golman gostiju Dan Beutler obranio je dva sedmerca domaćem igraču Krivokapiću.

Slovenci su inače do drugog izjednačenja na utakmici, i prvog nakon 1-1 na početku utakmice, došli u 49. minuti, kada je na semaforu stajalo 19-19.

Ponajbolji su u pobjedničkim redovima bili hrvatski rukometaši. Prvi HSV-ov strijelac s pet je golova bio Blaženko Lacković. Domagoj Duvnjak zabio je tri, a Igor Vori jedan. Hans Lindberg tresao je mrežu slovenskih vratara četiri puta.

Rukometna Liga prvaka, 4. kolo:

Skupina B

Kielce - Silkeborg 37-29

Füchse Berlin - Atletico Madrid 33-37

Ljestvica: 1. Atletico 7, 2. Veszprem 6, 3. Füchse Berlin 5, 4. Kielce 4, 5. Čehovski Medvjedi 2, 6. Silkeborg 0

Skupina D

Kobenhavn - Montpellier 31-29

Partizan - Pick Szeged 23-29

Ljestvica: 1. Kobenhavn 6 (-1), 2. Montpellier 6, 3. Ademar Leon 5, 4. Kiel 3 (-1), 5. Pick Szeged 2, 6. Partizan 0

Skupina C

Cimos Koper - HSV 23-24

Redoslijed: 1. HSV 8, 2. Metalurg Skopje 5, 3. Wisla Plock 4, 4. Cimos Koper 4, 5. St. Peterburg 3, 6. Constanta 0

Kiel treći put na krovu Europe

Briljantnu sezonu rukometaši njemačkog Kiela okrunili su naslovom europskog prvaka. U finalnoj utakmici Final-Foura Lige prvaka u Lanxess Areni u… Više