24.10.2011. / 10:58

Premiership: Poraz Chelseaja s dva igrača manje

Drugi poraz u ovoj sezoni Premiershipa momčad sa Stamford Bridgea upisala je gdje se malo tko nadao, na gostovanju kod novog člana elitnog razreda engleskog nogometa Queens Park Rangersa

Foto: IlustracijaFoto: IlustracijaU 9. kolu Premiershipa nogometaši Chelseaja poraženi su na gostovanju kod QPR 1-0, a svakakao treba napomenuti da su veći dio susreta odigrali s dva igrača manje.

Drugi poraz u ovoj sezoni Premiershipa momčad sa Stamford Bridgea upisala je gdje se malo tko nadao, na gostovanju kod novog člana elitnog razreda engleskog nogometa Queens Park Rangersa. Bila je ovo vrlo neuobičajena utakmica u kojoj su domaćini poveli pogotkom Islanđanina Heidara Helgusona iz jedanaesterca u 10. minuti. Najstrožu kaznu skrivio je brazilski branič David Luiz koji je u svom kaznenom prostoru pomalo nespretno srušio upravo Helgusona. Islanđanin je solidno izveo jedanaesterac, a vratar gostiju Čeh rukom je malo dotaknuo loptu, ali je nije uspio zaustaviti.

Muke po Chelsea krenule su u 33. minuti kada je Portugalac Bosingwa srušio Shawn Wright-Phillipsa u situaciji kada je ovaj kretao neometan prema vratima Čeha. Za taj start Bosingwa je zaradio izravan crveni karton. Da stvar bude još gora po sastav menadžera Andre Villas-Boasa pobrinuo se Drogba koji je potpuno nepotrebno startao s dvije noge, đonovima, na ponajboljeg igrača domaćina Taarabta, te u 41. minuti dobio također izravno isključenje.

U nastavku susreta Chelsea je manjak igrača nadoknađivao agresivnom, čvrstom i grubom igrom pa ih je sudac Chris Foy počastio s ukupno još 7 žutih kartona. Pomalo začuđuje podatak da su na kraju susreta igrači Chelsea loptu u svom posjedu imali više vremena, 59 posto, a uputili su i udarac više na vrata protivnika (9-8). Posebno je interesantno da QPR nije izveo niti jedan udarac iz kuta, a gosti sedam, ali ono najvažnije je da su domaćini uzeli prva domaća tri boda u ovoj sezoni.

Chelsea je pak propustio priliku preskočiti Manchester United na ljestvici, a za vodećim Manchester Cityjem sada zaostaju 6 bodova.

Premiership, 9. kolo:

QPR - Chelsea 1-0 (Helguson 10-11m)

Manchester UTD - Manchester City 1-6 (Fletcher 81 / Balotelli 22, 60, Agüero 69, Džeko 89, 90+3, Silva 90+1)

Arsenal - Stoke 3-1 (Gervinho 27, Van Persie 73, 82 / Crouch 34)

Fulham - Everton 1-3 (Ruiz Gonzalez 68 / Drenthe 3, Saha 90, Rodwell 90+3)

Blackburn - Tottenham 1-2 (Formica 28 / Van der Vaart 15., 53.)

Di Matteo potpisao dvogodišnji ugovor s Chelseajem

Europski nogometni prvak Chelsea potvrdio je u srijedu da je imenovao talijanskog stručnjaka Roberta Di Mattea svojim trajnim menadžerom. Di Matteo… Više