24.10.2011. / 11:15

Le Championnat: Nova pobjeda PSG-a, Lille slomio Lyon

Igrači LilleaIgrači LilleaNogometaši PSG-a i treći će tjedan zaredom prvoligašku konkurenciju u Le Championnatu promatrati s vrha ljestvice. Omogućili su si to petom uzastopnom prvenstvenom pobjedom.

Na Parku prinčeva u nedjelju je pao Dijon u dvoboju 11. prvenstvenog kola. Bilo je 2-0 za sastav Antoinea Kombouarea, a oba su pogotka bila djelo Brazilca Nenea.

Na treće su mjesto, sa samo četiri boda manje od vodećeg PSG-a, te jednim manje od drugoplasiranog Montpelliera, izbili branitelji naslova, nogometaši Lillea.

Na svom stadionu igrači Rudija Garcije nadigrali su Lyon u derbiju 3-1 preokrenuvši rano vodstvo gostiju (Briand u 22. minuti) od 1-0.

Moussa Sow, 25-godišnji senegalski centarfor domaćeg sastava, lani najbolji strijelac lige, u prvoj je minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena atraktivno izjednačio petom sjajno se snašavši leđima okrenut golu.

Crnogorac Marko Baša u 64. je minuti doveo domaće u vodstvo glavom nakon skraćenog kornera, da bi nekadašnji engleski reprezentativac Joe Cole u 83. minuti zabio na krasnu povratnu loptu svoj drugi ovosezonski prvenstveni pogodak postavivši konačan rezultat.

Momčad Remija Gardea, za koju je Dejan Lovren na stoperskoj poziciji odigrao svih 90 minuta, izgubila je tri od posljednjih pet prvenstvenih utakmica, zbog čega je pala na peto mjesto ljestvice. Prvaci su pak u nizu od tri uzastopne pobjede.