27.10.2011. / 10:06

Panathinaikos rutinski svladao Zagreb

Sean May predvodio je Zagreb s 23 poena i 9 skokova, dok je 37-godišnji veteran Damir Mulaomerović, koji je 2002. godine u dresu Panathinaikosa osvojio Euroligu, dodao 15 poena

Foto. IlustracijaFoto. IlustracijaKošarkaši Zagreba niti u drugom nastupu u Euroligi nisu mogli do premijerne pobjede. U Areni ih je bez problema svladao prvak Europe Panathinaikos sa 81-62 u sklopu B skupine.

Tek je veći dio prve četvrtine nudio koliko-toliko ravnopravnu bitku, pa je Zagreb pred kraj prvog perioda imao pristojan zaostatak od samo četiri poena razlike (14-18). No, gosti su nakon deset minuta igre već vodili s 10 koševa razlike, na poluvremenu s 23 razlike, a u jednom trenutku nastavka i s 33 koša prednosti, bilo je 59-26 u 28. minuti. Zagreb je do kraja uspio samo malo ublažiti poraz.

Panathinaikos je imao 10 osvojenih lopti više (17-7), 8 izgubljenih manje (13-21) i 7 asistencija više (16-9).

Sean May predvodio je Zagreb s 23 poena i 9 skokova, dok je 37-godišnji veteran Damir Mulaomerović, koji je 2002. godine u dresu Panathinaikosa osvojio Euroligu, dodao 15 poena. Kod gostiju su najefikasniji bili Romain Sato s 13 poena (7 skokova), odnosno Nick Calathes i Steven Smith s 12 koševa.

U istoj skupini je CSKA kao domaćin svladao Brose Baskets sa 94-74. Kod domaćina je Nenad Krstić postigao 19 koševa bez i jednog promašaja (9-9 za dva poena, 1-1 slobodna bacanja). Još jednu dobru utakmicu odigrao je i Andrej Kirilenko s 12 koševa, četiri skoka i šest asistencija. Kod gostiju je odskakako Tibor Pleiss sa 17 koševa.

Euroliga, 2. kolo:

Skupina B:

Zagreb - Panathinaikos 62-81

CSKA - Brose Baskets 94-74

Redoslijed: 1. Panathinaikos 2-0, 2. CKSA 2-0, 3. Brose Baskets 1-1, 4. Unicaja 1-1, 5. Žalgiris 0-2, 6. Zagreb 0-2

HEBA finale: Prvaka odlučuje peta utakmica

Košarkaši Panathinaikosa svladali su Olympiacos 84-74 u četvrtoj utakmici finalne serije doigravanja grčkog prvenstva. Omjer je sada izjednačen na… Više