27.10.2011. / 10:19

Primera: Levante zadržao vrh, Bilić strijelac

Sedmom uzastopnom pobjedom momčad iz Valencije zadržala je bod prednosti na vrhu ljestvice ispred Reala, koji je na Santiago Bernabeuu suvereno nadigrao Villarreal 3-0

Mate BilićMate BilićFantastičnim pogotkom Rubena Suareza s 40 metara udaljenosti u trećoj minuti sudačke nadoknade Levante je došao do sedme uzastopne pobjede u Primeri te zadržao prvo mjesto na ljestvici.

Pobijedili su nogometaši Juana Ignacija Martineza Real Sociedad 3-2 na gradskom stadionu u Valenciji, pred nešto više od 12.000 navijača, u utakmici desetog Primerina kola.

Za pobjedu su najprije morali preokrenuti rano vodstvo gostiju iz četvrte minute, da bi, nakon što je Iñigo Martinez izjednačio za Baske u 86. minuti, gotovo izvjestan remi nadvladali fantastično izvedenim slobodnim udarcem.

Sedmom uzastopnom pobjedom momčad iz Valencije zadržala je bod prednosti na vrhu ljestvice ispred Reala, koji je na Santiago Bernabeuu suvereno nadigrao Villarreal 3-0. Briljirao je u ponovno raspoloženoj Mourinhovoj momčadi Angel di Maria, koji je najprije asistirao Karimu Benzemi i Kaki za pogotke već u četvrtoj odnosno 11. minuti, da bi potom na dodavanje Benzeme u 29. minuti postavio konačan rezultat.

Do vrijedne je pobjede, tek druge u sezoni, došao Sporting iz Gijona, pri čemu velike zasluge otpadaju na hrvatskoga 31-godišnjeg napadača Matu Bilića. Slavili su igrači Josea Manuela Preciada 2-1 na gostovanju kod Mallorce, a Bilić je u 49. minuti, samo tri minute nakon ulaska u igru, pogodio mrežu na asistenciju Lore.

Bio je to prvi ovosezonski pogodak Bilića za asturijsku momčad pri četvrtom njegovu nastupu, te prvi za isti klub od 11. studenog prošle godine, kada je bio strijelac u Kupu kralja.

U Primeri pak nije zabio gol od 23. ožujka 2010. godine, kada je bio precizan protiv Deportiva iz La Coruñe.

Rođeni Splićanin tako si je na najljepši mogući način čestitao 31. rođendan, koji je proslavio prije tri dana.

Novopečeni španjolski reprezentativac, 22-godišnji lijevi bek Jordi Alba, donio je svojoj Valenciji 1-0 pobjedu na gostovanju kod Zaragoze. Zabio je u 82. minuti svoj prvi ovosezonski pogodak za momčad Unaija Emeryja.

Primera, 10. kolo:

Getafe - Osasuna 2-2 (Güiza 61, 75 / Balde 6, 65)

Levante - Real Sociedad 3-2 (Nano 55, Valdo 60, R. S. Estrada 90+3 / D. Estrada 4, Martinez 86)

Rayo Vallevano - Malaga 2-0 (Pedro 7, Tamudo 69)

Zaragoza - Valencia 0-1 (Alba 82)

Mallorca - Sporting Gijon 1-2 (Castro 15 / Bilić 48, Joao Victor 64-ag)

Real Madrid - Villarreal 3-0 (Benzema 4, Kaka 11, Di Maria 29)

1. Levante UD 9 4 0 0 3 2 0 7 2 0 17-5 +12 23
2. Real Madrid CF 9 4 0 0 3 1 1 7 1 1 31-6 +25 22
3. FC Barcelona 9 4 1 0 2 2 0 6 3 0 27-4 +23 21
4. Valencia CF 9 3 2 0 2 1 1 5 3 1 12-8 +4 18