27.10.2011. / 12:00

Francuski Liga kup: Ispale dvije vodeće momčadi lige, Lyon prošao

Hrvatski nogometaš Dejan Lovren s Lyonom je izborio četvrtfinale 2-1 pobjedom na gostovanju kod St. Etiennea

Nogometaši LyonaNogometaši LyonaPSG i Montpellier, dvije vodeće momčadi francuskoga nogometnog prvenstva nakon 11 kola, završile su nastup već u osmini finala nacionalnog Liga kupa.

Parižani su izgubili 3-2 kod Dijona, novog prvoligaša kojeg su prošlog vikenda na prvenstvenom dvoboju nadigrali 2-0.

Jednako su uvjerljivo počeli i na gostovanju u srijedu povevši golovima Bahebecka i Erdinga 2-0 već u 20. minuti. U idućih su 12. minuta domaći došli do izjednačenja, da bi nakon sat vremena igre došli do pobjedničkog pogotka koji je iz 11-erca, drugog na utakmici za domaću momčad, postigao Jovial.

Trener gostiju Antoine Kombouare odmarao je neke od ključnih igrača, poput Javiera Pastorea, koji nije niti ulazio s klupe. Uoči posljednjih 20 minuta ubacio je Brazilca Nenea i francuskog reprezentativca Gameira, no time nije dobio ništa.

U još jednome jakom srazu prvoligaša Lorient je kao gost pobijedio u prvenstvu drugoplasirani Montpellier 2-1. Taj je dvoboj odlučen crvenim kartonom domaćeg braniča Bocalyja u 55. minuti. Četrnaest minuta kasnije gosti su postigli pobjednički pogodak preko Campbella.

Hrvatski nogometaš Dejan Lovren s Lyonom je izborio četvrtfinale 2-1 pobjedom na gostovanju kod St. Etiennea. Strijelci za pobjednički sastav bili su Jeremy Briand u 40. i Michel Bastos u 67. minuti iz 11-erca.

Prvak Lille već je četvrtu uzastopnu pobjedu u francuskim natjecanjima izborio domaćim trijumfom nad Sedanom. Bilo je 3-1, a strijelci za momčad Rudija Garcije bili su Pedretti, Cole i Jelen. Englezu Joeu Coleu ovo je već treći pogodak za njegov novi klub, koji je ljetos pojačao došavši iz Liverpoola.

Francuski Liga kup, osmina finala:

Dijon - PSG 3-2 (Sankhare 30-11m, Berenguer 32, Jovial 61-11m / Bahebeck 16, Erding 20)

Montpellier - Lorient 1-2 (Giroud 65 / Emeghara 14, Campbell 69)

Saint-Etienne - Lyon 1-2 (Aubameyang 82 / Briand 40, Bastos 67-11m)

Auxerre - Caen 1-2, produžetak (Sahar 29 / Nabab 24, 117)

Nice - Sochaux 2-1 (Pentecote 39, 56 / Camara 80)

Lille - Sedan 3-1 (Pedretti 34, Cole 39, jelen 70 / Diaby 79-11m)

Le Mans - Rennes 4-1 (0-0), penali